Szvoboda vezetésébe került a technikai hiba

Szöveg: Nagy Norbert

Elszenvedte els? peches versenyét a szezonban Szvoboda Bence, a cseh motokrossz bajnokságban vitézked? 24 éves magyar motoros. Három forduló után, két összetett gy?zelemmel vezette az MX2-es kategória pontvadászatát. Kaplicében az összetört hátsó kerék 21 pontos hátrányba taszította francia ellenfelével szemben.

Szvoboda Bence motokrossz

Az osztrák-cseh határhoz közel fekv? Kaplicében folytatódott a 2016-os cseh nemzetközi motokrossz bajnokság a negyedik fordulóval. Szvoboda Bence, a cseh sorozat állandó magyar résztvev?je el?kel? pozícióból várhatta ezt a viadalt: 6 ponttal állt az MX2-esek ponttáblázatának élén, ám a hétvége után már nem ? vezeti a bajnokságot.

Bence csalódott

A szerencsétlen pechsorozat a kvalifikációs tréningen elkezd?dött a magyarok legjobbja számára. Futóm?vet kellett cserélni a versenymotorjában, mert nem találták a megfelel? beállításokat a trükkös kaplicei pályára. A hatodik leggyorsabb id?vel min?sítette magát a futamokra, ami neki már rossz eredménynek számít.

Lélegzetelállító mutatványokat is csíp?b?l hozni kell

A második csapás az els? futam rajtjánál érte utol Szvobodát. Megtorpant egy pillanatra a motorja, és majdnem az egész mez?ny elszáguldott mellette. A huszadik helyr?l kezdte meg a felzárkózást ?rült tempóban, végül az el?kel? harmadik helyen futott célba a gy?ztes francia Sulivan Jaulin és a cseh Jan Vondrasek mögött.

A második futam rajtja már jobban sikerült a magyar versenyz?nek. A harmadik helyen motorozott, mikor három kör után az egyik ugrás során a hátsó kerék több küll?je is eltört, így a feladni kényszerült a viadalt.

Nem maradt szép állapotban a kerék

Ezt a felvonást a szlovák Tomas Simko nyerte, a francia Jalin és a cseh Martin Krc el?tt. A két futam összeadott részeredménye alapján Jaulin, Simko, Krc lett a végs? sorrend, ?k ünnepelhettek a dobogón. Szvoboda 20 ponttal a tizedik helyen fejezte be a versenyt, és jelenleg második a bajnokságban 21 pontos hátránnyal Jaulin mögött.

Az MX2-es kategóriának két másik magyar indulója is volt. A hazai és a német bajnokságban érdekelt Varga Imre és Kiss Márk, a hazai bajnokcsapat, a Team HTS KTM versenyz?i felkészülésként vállalták be ezt a viadalt. Varga két futam alapján pályafutása legjobb eredményét érte el a cseh bajnokságban. Kilencedik helyezésével a nap legjobb magyarja lett. Kiss a 21. pozícióban zárt.

Erre igyunk!

Az MX1-es kategória egyetlen magyarja, Sz?ke Márk a tizenegyedik helyen végzett.