Chris Pfeiffernek megvan a harmadik vb-cím

Chris Pfeiffer ismét megvédte világbajnoki címét az Indoor Streetbike Freestyle Világbajnokságon február 22-én, Zürichben. A bajnokság második és harmadik helyezettje két magyar versenyz?, Herczeg Balázs és Angyal Zoltán lett.

Szöveg: Café PR

Több ezer néz? gy?lt össze a világ legrangosabb motoros freestyle eseményén, az Indoor Streetbike Világbajnokságon azért, hogy tanúja lehessen a világ legelképeszt?bb trükkjeit bemutató freestyle motorosok mutatványainak. A szervez?k annak érdekében, hogy a versenyz?k a maximumot hozhassák ki magukból és gépeikb?l, egy 15×50 méteres fedett pályán 70 tonna tökéletesen sima aszfaltot fektettek le.

Legnagyobb esélyesként a címvéd?, kétszeres világbajnok Chris Pfeiffer indult, ám egy betegség bizonytalanná tette rajthoz állását. Szoros els? futam után, a második el?futamot szinte tökéletesen teljesítette, így a német versenyz? a maximum pontot kapta a zs?rit?l és ezzel be is került a vasárnapi dönt?be. A végs? megmérettetésen Chris egy svájci óra pontosságával hajtotta végre különböz? trükkjeit, amit az öt bíró ismét a legmagasabb pontszámokkal jutalmazott, Pfeiffer így tiszta gy?zelemmel szerezte meg harmadik világbajnoki címét BMW F 800 R-je nyergében.

A 38 éves Pfeiffer boldogan nyilatkozott a verseny után: „Kétségtelen, hogy ez volt a legnehezebb, de egyben a legélvezetesebb világbajnoki diadalom is, hiszen az els? el?futamon nem éreztem magam túl jól, ezért csak néhány trükköt tudtam el?húzni a tarsolyomból, de szerencsére ez is elég volt ahhoz, hogy versenyben maradjak. Amikor végül megtudtam a végeredményt, örömömben szinte kiugrottam a b?römb?l. A SWISS MOTO-ban ráadásul fergeteges volt a hangulat és a közönség végig tombolta az egész versenyt. Úgy érzem mindent megtettem a gy?zelemért és nagyon örülök, hogy ismét a BMW F 800 R-el vághattam neki a futamnak…” – tette hozzá az immár háromszoros világbajnok Chris Pfeiffer.