SPA DUCATI 1’32.252

Megsérült

Michel FABRIZIO ITA HONDA

Túlságosan akarta Talmácsi Gábor a jó id?eredményt

Már a második szabadedzésen sokat javult Talma Hondája, így több, mint 1 mp-vel jobb id?t ért el tegnaphoz képest és 9. lett. A motor már sokkal jobban fordult a kanyarokba, de a futóm?-beállítás még mindig nem tökéletes a doningtoni pályára.

Talma is érezte ezt a javulást és szeretett volna bizonyítani, azonban ez a görcsös akarás nem hozott eredményt. Egyetlen tiszta kört sem tudott futni, hol utolért egy lassabb versenyz?t, hol pedig ? rontott, így a 18. helyr?l a 14. helyre jött fel.

Talmácsi Gábor nyilatkozata:

„Nagyon mérges vagyok magamra, hogy elrontottam a második id?mér?t. A motorom már sokkal jobb, mint pénteken volt. Ma reális esélyem lett volna az 5. rajtkockára, ehhez képest a 4. sorból fogok holnap indulni.”

Alvaro Bautista a Q1 után is a nyolcad literes géposztály rajtrácsának legelején, Kallio és Pasini az els? sorban. Talmácsi Gábor a 15. helyr?l indulhat, Tóth Imi a 31.-r?l.

Javított mindkét versenyz? Tóthéknál

Az id?járás annyira kegyes volt ma is a gyorsasági motoros világbajnokság mez?nyéhez. A helyiek nem is emlékeznek rá, hogy mikor volt utoljára ilyen, napokig tartó h?ség Donington Parkban.

A Tóth csapatnak is teljesen más emlékei vannak, hiszen tavaly akkora es?zések voltak a brit pályán, hogy a depóban a víz az emberek bokájáig ért. A 125-ösök délel?tti szabadedzésén még húsz, délután már közel harminc fokos h?ség volt. Ehhez a h?mérsékletnövekedéshez nem sikerült Tóth Imre motorját beállítani tökéletesen, de a f? probléma vagy inkább szerencsétlenség. Hiába javított még a tegnapi idejéhez képest is további fél másodpercet, az el?tte végz? 16 f?s boly, egy másodpercen belül végzett. Ezredeken múlt ismét, hogy ? a 31, míg más a 16. helyet szerezte meg.

Tóth Imre #45: "Nagyon nehéz volt akár egy tiszta kört is menni. Szokatlanul meleg van, hiszen jóformán ezen a pályán még nagyon nem is mentünk, csak vizes beállításokkal, es?ben. A futóm?vet még mindig igazítanunk kell. A végén próbáltam Pesek után menni, de a féktávokon még mindig összeült a motorom eleje és leszakadtam t?le."

Roberto Locatelli#15: "Azokat a finomításokat, amelyeket a tegnapi id?mér? után terveztünk be a mai napra, sikerült megcsinálni a mai kvalifikációra. Javítottam a tegnapi legjobb körid?mhöz képest és maradtam a második sorban a rajtrácson. Elégedett vagyok ezzel. Nagyon sokat melegedett az id? és nem sok id?nk volt, hogy alkalmazkodjunk a körülményekhez. Várom már nagyon a holnapi versenyt."

Jorge Lorenzo a leggyorsabb a negyed literesek mez?nyében, mell?le Andrea Dovizioso rajtolhat. Harmadik Hiroshi Aoyama a KTM-mel és Alex De Angelis. Shuei Aoyama nyitja a második sort második hondásként, majd a jelek szerint teljesen felépült Hector Barbera, Roberto Locatelli és az idény eddig talán legjobb edzését maga mögött tudó Manuel Poggiali.