Dudás stock bajnokként érkezik Mogyoródra

A hétvégi rijekai futammal a régió legnagyobb gyorsasági motorverseny sorozatának bajnoki címe d?lt el Stock 1000 kategóriában. Dudás Péter a hetedik futamon aratott gy?zelmével – két fordulóval a bajnokság vége el?tt – végérvényesen megszerezte a bajnoki címet. Dudás gy?zelme mellett a többi Team Suzukis versenyz? is remekül szerepelt, és pontszerz? helyet szerzett. Lássuk a részleteket.

A megszokottól eltér?en ezúttal nem költözött tovább az Alpok-Adria Bajnokság, ismét a Rijeka mellett fekv? Grobnik versenypálya adott otthont a rendezvénynek. A versenyz?ket az el?z? fordulóhoz hasonló id?járás fogadta, hiszen a csütörtöki ver?fényes napsütésben zajló szabadedzések után megkezd?dtek az egész hétvégét jellemz? es?zések.

Az emlegetett szabadedzések fejleményeir?l általában kevés szó esik a beszámolókban, de most innen kell kezdenünk az események felidézését, ugyanis az el?z? futamon második helyezett Kispataki Viktor számára ezúttal nem hoztak szerencsét az els? körök. A pénteki edzés során a versenyz? motorblokkja meghibásodott, így a kvalifikációkon, és a versenyen is széria blokkal volt kénytelen felvenni a versenyt a Superbike mez?ny többi tagjával. A szombati id?mér?re már készen állt a gép, és Viktornak sikerült 1:32,268-as id?vel a negyedik rajtkockát megszereznie. A Stock 1000 kategória kvalifikációin ezúttal is Dudás Péter volt a leggyorsabb, és 1:32,609-es idejével megszerezte a pole pozícíót. Ugyanitt Németh Balázs az eddigi legjobb idejét megközelítve, a kilencedik kockát bérelte ki másnapra.

A vasárnap reggeli id?járás kísértetiesen hasonlított a két héttel ezel?ttihez: felh?k, es? és szél. Szerencsére napközben egyre jobban kiderült, és a Stock 1000 futam mez?nyét már száraz pálya várta. Dudás remek rajtot kapott el, és a vezet? pozíciót a verseny végéig meg is tartotta:

„Nagyon jó rajtot kaptam el, és sikerült végig az élen motoroznom. Az els? körök alatt még közvetlenül mögöttem volt a horvát Kresimir Erdec, de az ötödik kört?l egyre hátrébb került, így nem veszélyeztette az els? helyemet. Boldog vagyok, hogy a motoromat is, és magamat is sikerült jól felkészíteni erre a futamra, hiszen tudtam, hogy egy dobogós hellyel már elérem azt a pontszámot, amivel a megnyerhetem a bajnoki címet. Egy futamgy?zelemmel, és a 2006-os Alpok-Adria Bajnokság Stock 1000-es bajnoki címmével hazatérni felemel? érzés. Valóban megkönnyebbültem a mai futam után, mivel nagy volt a teher a vállamon.’ – mesélte boldogan Péter, aki számára innent?l kezdve már nincs igazi tétje a két utolsó futamnak.

Az ugyanebben a kategóriában versenyz? Németh Balázs két helyet javítva rajpozícióján a hetedik helyre hozta be motorját. Ezzel a magyar értékelésben a dobogó harmadik fokára állhatott!

„Már az id?mér? edzéseken fokozatosan próbáltam magam el?rébb juttatni, ami sikerült is, hiszen a kilencedik helyr?l tudtam rajtolni. Sajnos a hátsó futóm?vet nem tudtuk teljesen a pályához állítani, és ez hatással volt a versenyen mutatott teljesítményemre. A hetedik helyem mellett egy magyar bajnoki harmadik helyét is sikerült szereznem. Elégedett vagyok ezzel az eredménnyel, és örülök, hogy a következ? verseny már hazai pályán lesz’. –mesélte Németh, aki hozzáf?zte, hogy nagyon készül a Suzuki GSX-R Kupa hungaroringi záró futamaira.

A széria kategória után, a nap utolsó versenye következett, a Superbike résztvev?k gurultak a rajtrácsra. Kispataki Viktor már az id?mér? edzéseken bizonyította, hogy tuningolt blokk nélkül is képes pontszerz? helyet szerezni, és ez versenyen sem volt másképp:

„ Sikeresen összeállítottuk a motoromat, persze éreztem a futamon, hogy hiányzik az a plussz, ami eddig megvolt. Mivel a kigyorsításokban nem mindig tudtam tartani a tempót, a kanyarokban próbáltam ezt a hátrányt behozni. Végig a cseh Milos Cihakkal harcoltam, ami igen izgalmassá tette a versenyt. Az utolsó körben még ? vezetett, ám a célegyenes el?tti kanyarban sikerült kívülr?l megel?znöm. Így a negyedik helyen értem célba. Sajnálom, hogy a hiányzó motorblokkot nem tudtuk száz százalékosan pótolni, így remélhet?leg a következ? futamra, de az Alpok-Adria utolsó bajnoki fordulójára mindenféleképpen elkészül.’ –nyilatkozta Kispataki Viktor a verseny után.

Az Alpok-Adria versenysorozat hetedik állomása tehát szép magyar sikerrel zárult, hiszen az idény els? bajnoki címét Dudás Péter szerezte meg. A további öt kategória még várat magára, de nem sokáig, ugyanis a szeptember els? hétvégéjén a Hungaroringen gy?lnek össze a környez? országok legjobbjai.

Forrás: Team Suzuki