Európa-bajnok lett a 13 éves magyar motoros

Kovács Ádám Zsolt motorsport-történelmet írt a hétvégén: a 13 éves ráckevei motokrosszos megnyerte a hollandiai Arnhemben a szuperkrossz Európa-bajnokságot. Ilyen bravúrra még nem volt képes magyar versenyz?.

Fiatal kora dacára számtalan kiemelked? eredményt ért már el a magyar bajnokcsapat, a Team HTS KTM krosszosa. Hogy motokrosszban a világ élvonalához tartozik, azt többször bizonyította az elmúlt években, de a krossz egyik speciális m?fajában, a stadionokban, épített pályán zajló szuperkrosszban is számolni kell vele.

Kovács Ádám Zsolt Szuperkrossz Európa-bajnok 85 ccm 2016

A hollandiai Arnhemben gy?ltek össze Európa legjobbjai, hogy négy kategóriában megmérk?zzenek a szuperkrossz EB-címért. A magyar fiú a legkisebbek között, a 12-15 éves versenyz?k számára kiírt 85 köbcentis mez?nyben állt rajthoz. Az els? edzésen az ötödik id?t motorozta, az id?mér?n hetedik lett, a kvalifikációs futamban pedig második.

A tízkörös, minden eldönt? összecsapásra kategóriánként a legjobb 15 motoros min?sítette magát. A magyar fiú az ötödik pozícióban jött el a rajtnál, és folyamatosan el?zte ellenfeleit. Az élen álló orosz Nikita Kucserovot a táv felénél gy?rte le, és onnan már vissza sem nézett a kockás zászlóig. Megnyugtató, 6 másodperces el?nnyel diadalmaskodott, így 2016-ban Kovács Ádám Zsolt lett a 85 köbcentisek szuperkrossz Európa-bajnoka.

Az ifjú versenyz? páratlan sikert vitt véghez. Magyarként az els? motoros lett, aki a szuperkrossz m?fajban megnyerte a kontinenstornát. A szakért?k hasonló sikereket jósolnak neki pályafutása kés?bbi szakaszára is, és ha ebben az ütemben gy?jtögeti a trófeákat, Talmácsi Gábor után lehet egy újabb motoros világbajnokunk.