Gy?rfi Alen: FIM Superstock 1000 Kupa aragóni nyitóforduló

A H-Moto Team versenyz?je, Gy?rfi Alen küzdelmes hétvégén van túl a Superbike világbajnokság betétsorozataként futó FIM Superstock 1000 Kupa aragóni nyitófordulóján. A 23 éves kiskunhalasi motoros új BMW-jének futóm?ve egész hétvégén nem m?ködött megfelel?en, ám Alen végig er?n felül küzdött, aminek kis híján pontszerzés lett a jutalma.

Gy?rfi Alen

Gy?rfi Alen a spanyolországi verseny el?tt mindössze 200 kilométert tudott tesztelni új versenymotorjával, ami ideális esetben tízszer ennyi lett volna, így csapat és motorosa egyaránt tudta, nehéz hétvége vár rájuk a FIM Superstock 1000 Kupa idei nyitófordulóján. Mindez nem is lett másképp, így ez a hétvége még els?sorban a tanulásról és az új BMW-vel való összeszokásról szólt Gy?rfi Alen számára, aki els?sorban az optimális futóm?-beállításokat találta nehezen mérnökeivel.

A magyar gyorsasági-motorsport egyedüli Európa-bajnoka ezzel együtt szokásához híven most is minden t?le telhet?t megtett, hogy az adott körülményekhez képest a lehet? legjobban szerepeljen, és elszántságának kis híján meg is lett az eredménye – hiszen a hétvége végén csak egy pozíció választotta el a leintésnél a pontszerzést?l.

Gy?rfi Alen

Alen vasárnap a 22. helyr?l kezdhette meg a 12 körös futamot, és mivel végig konstans módon hozta azokat a körid?ket, amikre most – a gyengélked? futóm?vel – lehet?sége volt, így az utolsó 5 kör mindegyikében javított legalább egy pozíciót addigi helyezésén. A végén a 16. helyen intették le, vagyis minden nehézsége ellenére csupán egyetlen helyezés választotta el a pontszerzést?l.

Kelemen Krisztián csapatf?nök:
„Nagyon boldog vagyok, hogy Alen épségben behozta a motort a célba a 16. helyen. El?zetesen el?rébb vártuk a mez?nyben az új technikával annak ellenére, hogy keveset tudott tesztelni az id?járás miatt. Azonban a futóm?vel nagyon komoly problémáink voltak, amiért a felel?sséget nekem kell vállalni! A következ? versenyen nem kísérletezünk, hanem visszatérünk a gyári Öhlins gátlókhoz és az asseni fordulón biztos vagyok benne, hogy el?rébb tud lépni Alen. Köszönöm a szerel?k er?n felüli munkáját, hogy egyáltalán el tudtunk ma rajtolni. Alen ismét bebizonyította, hogy az egyik legjobb magyar motorversenyz?, és hatalmas szíve van, igazi sportoló.”

Gy?rfi Alen

Gy?rfi Alen #40:
„A futamra is kitartottak a futóm?vel kapcsolatos problémáink, így nem tudtam rendesen befordulni a kanyarokba, és a gumik is hamar elkoptak. Akik mögöttem jöttek versenyz?k is mondták utólag, hogy a motorom hátulja teljesen önálló életet élt, ami egyértelm?en a futóm? hibájára vezethet? vissza. Egyenesben er?s a motor, nincs gond, de a kanyarokban rengeteget kell még gyorsulnunk. Próbáltam végig tartani legalább azt a tempót, amit így ki tudtam csikarni a motorból, de ez nagyon nehéz volt, és nagyon sokat kivett bel?lem a végére. Az egyedüli pozitívum talán az a hétvégénk kapcsán, hogy végigmentünk, küzdöttünk becsülettel, és tudjuk, mi a probléma; ezen kell változtatnunk a következ?, asseni fordulóig. Több szerencsét kívánok a többi magyar versenyz?nek!”