Gyorsasági OB, 2. forduló: Képriport

A zeltwegi pálya visszalépésével a Hungaroringen került megrendezésre az Alpok-Adria gyorsasági bajnokság els? fordulója, aminek a magyar bajnokság második állomása kvázi betétfutamai voltak. Rengeteg motoros jelentkezett versenyzésre, a boxutca csordultig megtelt, itt volt Andy Meklau, Michael Filla, Berto Chamlek, és a magyar mez?ny krémje. Húsvét vasárnapján Böröczki Pepi kommentálásával l?tték el a futamokat, majd Bulcsú Rezs? hivatalos búcsúztatására is sor került.

Talán ez volt az utolsó motoros verseny a mogyoródi aszfaltcsíkon, talán nem, mindenesetre gondterhelt arcokból volt nem is kevés ezen a napon. Az illetékesek nem festettek fényes jöv?t a kétkerek?ek jöv?jér?l, de ezt kérdezés nélkül is kitalálhattuk volna.  Látszott, hogy a rendez?k ezúttal a szokásosnál is alaposabb munkát végeztek, ez azonban már nem változtat a helyzetükön. A lelátók kongása azért diszkréten emlékeztetett bennünket: ez csak a boxutcában tényked?k számára buli, a nagyközönségnek nem jelent vonzó alternatívát a motorversenyek látogatása, még térítésmentesen sem. Talán túl zsúfolt is lett a program az OB versenyek ellövésével, a n?ket már szürkületben intették le, amit csak nagyon kevés motorfanatikus várt meg. Hungraroring, bevégeztetett?

Gyorsasági OB, 2. forduló – Hungaroring

Fotók: Gémesi Balázs

Michael Filla kétszer is körrekordot futott Ben Spies stílusban. Az új ?rid? 1:50.3, amit az Alpok-Adria Superbike versenyén ért el!

Aszalós Ádám révén hazai gy?zelemnek is ünnepelhettünk az Alpok-Adria futamokon. A 125 sport kategóriát nyerte meg a magyar fiú!

Aszalós Zoltán versenye egy 10 pontos talajgyakorlattal ért véget, de ez sajnos nem számít bele a 125 Sport értékelésébe.

Chrobák Janinak nincs ellenfele a 600-as magyar mez?nyben. Ezúttal is igazolta klasszisát, de most egy CBR600-as nyergében!

Kispataki továbbra is elérhetetlen a magyaroknak. 1:50.877-el egy ideik pályarekordernek is mondhatta magát, de aztán jött Filla. Az Alpok-Adrián éppen lecsúszott a dobogóról, a magyar bajnokit viszont magabiztosan hozta. Ezúttal a Honda is partner volt a gy?zelemben!

Juhász Dávidnak a Hell adott pokoli er?t, de nem a gumiválasztáshoz. Az Alpok-Adrián ezért lett csak hatodik, majd a magyar bajnoki ezüstérmével vigasztalódott.

Kovács Niki megdöntötte saját n?i pályarekordját. Az új csúcs: 1:56.9. A pasiknál éppen lecsúszott a dobogóról, a n?i 600-as értékelést viszont megnyerte.

Gyutai Adrián els? fordulón bemutatott tempója bíztató jel volt az Alpo-Adria futam el?tt, de egy bukás megpecsételte sorsát a 125GP mez?nyében.

Yosebashvili Moshenek köszönhet?en el?ször csendült fel az izraeli himnusz a Hungaroringen.

A nap zárásaként a n?i mez?ny élharca kápráztatta el a néz?ket. Kis Viktória egy 1000-es motorral ugyan, de legy?zte Kovács Nikit, akinek ez volt a harmadik versenye ezen a napon. Legeredményesebb n?i versenyz?nk így is nyerte kategóriáját.