Gy?zelem az osztrák bajnokin

Ádámnak a loketi EB-dönt? után nem maradt sok ideje a pihenésre, hiszen a rá következ? hétvégén már az osztrák junior bajnokságban kellett bizonyítania. Dúskált az indulókban a 85 köbcentis kategória, 37-en adták le nevezésüket a környez? országokból. Szlovén, osztrák és cseh motorosokkal kellett megküzdenie ifjú versenyz?nek.

Nursch új pálya a versenynaptárban, így azok a motorosok kerültek el?nybe, akik gyorsan megtanulták a vonalvezetését. A fülledt meleg, a sz?k nyomvonal és a rövid rajtegyenes nem tette kényelmessé a mez?ny számára a futamokat. Azonban Ádám könny? súlya, er?s, EHR tuningos motorja, és kiváló vezetési technikája el?nyt jelentett a rajtoknál.

Kovács Ádám Junior MX 2016

A papírforma szerint Ádám fordult els?nek mindkét futamban. A 85-ösöknél az utolsó évét tölt? szlovén Maks Mausser volt a magyar versenyz? legnagyobb ellenfele ezen a hétvégén, az els? futamot meg is nyerte Ádám el?tt. A második menetben aztán visszavágott a magyarok legjobbja, és jelent?s, 17 másodperces el?nnyel diadalmaskodott szlovén ellenfelén, így az összetettben is Ádám lett az els?.

‘Úgy néz ki, egész jól összejött a kondícionális felkészülésem, mert egyik futam végénél sem éreztem fáradtságot, és az utolsó pillanatig csak a pontos motorozásra kellett koncentrálnom. Boldogok voltunk, jó hangulatú nap volt, a végén beültünk a büfé sátorba osztrák és magyar barátainkkal, és csak este indultunk haza.’ – értékelte a nap történéseit 12 éves versenyz?nk.

Ádám ezzel egy újabb értékes skalpot gy?jtött be. Belgium, Hollandia, Csehország és Magyarország után már Ausztriában is van bajnoki gy?zelme a 85 köbcentis kategóriában!