Hopper a brit Superbike-ban folytatja

John Hopkins aláírt a 2011-es szezonra a brit Superbike bajnokságba (BSB) a Suzuki Crescent csapatához. Hopper egyáltalán nem érzi méltóságán alulinak a szigetországi sorozatot, annál kevésbé sem, hisz ? maga ugyan amerikai, de „félig angolnak” vallja magát – szülei mindketten Londonban éltek.

A GSX-R superbike-ot márciusban tesztelheti a spanyolországi Cartagena pályáján. Tavalyi csuklóm?tétje után már teljesen felépült a huszonhét esztend?s versenyz?, olyannyira, hogy Hopkins vérmes reményeket táplálhat a BSB-ben.

Tavaly a tengerentúlon már több AMA Superbike versenyen szerzett dobogós helyezést az M4 Suzukival úgy, hogy ottani csapatf?nöke szerint nem volt megfelel? fizikai állapotban a versenyzéshez. De John mindig is ilyen volt, toldozva-foldozva versenyezte le eddigi karrierjének legalább felét.

Hopkinsnak a Crescent szerz?dés egy apróbb hazatérésnek számít. Paul Denninggel, a csapat f?nökével régi jó viszonyt ápol, korábban együtt motoroztak a MotoGP-ben, a Rizla Suzuki bugyikék színeiben. A BSB-b?l kiszállt egyébként a jellegzetes színt adó eddigi sokéves szponzor 2011-t?l, helyére Hopper személyes támogatóját, a szörnyecskés energiaitalt várjuk.