Ismét piros zászló és Chaz győzelem

Ritka, hogy két piros zászló legyen egy hétvégén ahogy az sem hétköznapi, hogy Davies mindkét futamot megnyeri

Chaz Davies megállíthatlan volt ezen a hétvégén Imolában. Hiába startolt a kilencedik helyről miközben az elsőről Sykes és a nyolcadikról a nagy rivális Rea. Még így is képes volt végig motorzni az egész mezőnyön de nézzünk részleteket.

A rajtolásnál a Kawasakis Sykes megtudta tartani vezető helyét és mögötte az idei év egyik meglepetés embere a brit Forés csinált magának helyet. Őt követte Melandri. Szinte alig indult el a verseny amikor Badovini motorjából komolyabb mennyiségű olaj került az aszfaltra így piros zászlóval megállították a versenyt.

ONE MORE RED FLAG ?this time in  RACE 2… due to Track conditions at Turn 16. New schedule to be announced ❗️

See WorldSBK’s other Tweets

Egy kb 30 perces szünet után 18 körös versenyt indítottak. A rajtnál Camier volt a második Sykes mögött majd a két Ducati és Rea a Kawasakival tapadt egymásra. Majd Melandri és Rea csatáztak ahol Rea átvágta a sikánt de végül Melandri nem birta a nyomást és hibázott amit Rea egyből ki is használt és átvette a poziciót.

What happened there in the chicane @jonathanrea? Race started with 18 laps, 17 laps to go now ⚡️

Camier távozni kényszerült a második helyről iés vele együtt Alex De Angelis is kiesett. A rendkivül jól teljesítő Forés is elnézett egy jobbost de Ő veszteségek nélkül térhetett vissza a versenybe.

Davies a verseny felénél már támadta Sykest és át is vette a vezetést egy gyönyörű előzéssel és innnentől már ismét saját tempóval mehetet a mezöny elején.

Sykesnem tudta a verseny végéig tartani a második helyett mert a csapattár Rea 7 körrel a leintés elött elment mellette. Ezután már nem változtak a poziciók. Rea legyőzhetetlen volt Imlában de Rea is sok pontot gyűjtött.