IV. Dunlop Trophy: Jó hangulat, izgalmas versenyek!

Szombaton egy nyitó Motoros Nap „Nagy Déli Gurulása” adott lehet?sséget a versenyz?knek egy kis szabad edzésre, míg vasárnap délel?tt kerültek lebonyolításra az id?mér? edzések. A nevez?k száma jócskán meghaladta a korábbi években szokásosat, és a vasárnapi versenyeken nem kevesebb, mint 119 versenyz?i rajtot láthattunk.

De menjünk sorban:

IV. Dunlop Trophy 600:

26 induló, és egy jó kis verseny. Az edzésid?k alapján az els? sorban Braun Attila, Varga Zoltán, Iglár Attila és a szlovák Fizel Jan foglalt helyet.

Az els? körökben komoly küzdelem volt az élen, azután Varga egyre inkább ellépett a mez?nyt?l. Sikere biztossá vált, amikor a 6.-ik körben Iglár és Fizel együtt buktak hatalmasat a Mansell kanyarban.
Végül Varga Zoltán mintegy 15 másodpercez biztos gy?zelmet aratott Vajzer Attila és Oldal Imre el?tt.

A verseny eredménye ITT tölthet? le! (pdf)

IV Dunlop Trophy 750 és Open:

A 22 rajtoló versenyz?b?l hatan ültek a 750-es kategóriában értékelésre kerül? motoron. A verseny abszolút pole pozíciójában Henzsely Csaba várta a rajtot.

Mögötte Papp Tamás, Frits Attila és Kovács Attila álltak az els? sorban. ?k négyen egyébként késhegyre men? küzdelmet vívtak a dobogós helyezésekért. Végül a gy?zelmet Hendzsinek sikerült megszereznie, úgy, hogy az els? három befutó 0,483 másodpercen belül volt. A második helyen Papp Tamás, a harmadikon pedig Kovács Attila végzett.

A 750-esek között els? alkalommal állhatott a dobogó tetején a rendkívül szimpatikus szlovák Kocur Jaroslav. A második Brindzik Laci, míg a harmadik Greksa Attila lett.

IV. Dunlop Trophy 125 Sport és SSP 400:

A legnépesebb mez?nyt a lassabb kategóriák összetett futama hozta. 28 induló három különböz? géposztályban a rajtrácson.

Az els? sorokat a Supersport 400-asok foglalták le. Mögöttük álltak a 125 Sport kategória indulói, és a hátsó fertályon leginkább a 125 CBR motorok foglaltak helyet.

A SSP 400-as versenyt Stummer József nyerte, aki nem tudott a díjkiosztón részt venni. A második Istella Tamás, míg a harmadik Hegyesi Zsolt lett.

A 125-ösök mez?nye b?vült a múlthoz képest. Az els? három helyezett két kupát is hazavihetett, mivel a verseny eredménye megegyezett az Aprilia Kupa végeredményével.

A gy?zelmet Eiselt Botond szerezte meg Galbács Máté és Ildzsa Dávid el?tt.

Els? alkalommal vendégeskedtek a Honda CBR 125-ös motorok a versenyünkön. Itt a gy?zelmet Kiss László szerezte meg Kiss Zsolt és Jablonkai Tamás el?tt.

Forrás: BR Organisation