Josh Hayes marad Amerika

Szöveg: motorinfo.hu Fotó: Honda

Eddig az a hír járta, hogy a kétszeres Formula Xtreme bajnok a Superport világbajnokságon indul 2009-ben. Ezt nyomatékosítandó, részt vett a portimaoi supersport versenyen, ahol elég szépen helyt tudott állni. Folyamatosan dobogó környékén motorozott Robin Harms Hondáján. Végül lecsúszott a pódiumról, negyedik lett.

A Yamaha hívószavának nem tudott nemet mondani Hayes. A játszótér tehát marad továbbra is Amerika, a Formula Xtreme kategória helyett viszont jöhet a nagy kaland: a Superbike. Jövőre Ben Bostrom csapattársaként láthatjuk a veterán amerikait az új R1-es nyergében. Már a csapat hivatalos bemutatóján konkrétan kitűzte maga elé a célt.

„Remélem, marad Mat Mladin még egy évet. Mindig is le szerettem volna győzni, bízom benne, hogy ez jövőre sikerülni fog..”

Hayes már régóta szeretett volna a Yamaha-család tagja lenni. „Senki nem hagyta még el rossz érzésekkel a Yamahát, ezért is megtiszteltetés, hogy ebben a csapatban versenyezhetek jövőre”.

A hangvillások tehát nem sajnálták a lóvét a klasszisoktól. Krosszban övék lett Stewart, WSBK-ban Spies és Sykes, MotoGP-ben meg ugye továbbra is Rossié az első számú motor. Ezek után az eredményeknek is jönniük kell, különben elég nagy blama lesz 2009 a Yamahának.