Katar: Stoner gy?z a 250-ben

Ennél jobban aligha alakulhatnának Casey Stoner dolgai a negyed literes kategóriában: az ausztrál nemcsak hogy negyedszer áll dobogóra sorozatban, de a naptárban következ? Phillip Island-i, hazai futamra jó adag lélektani el?nnyel és lendületteljes önbizalommal érkezhet. Stoner az edzéseken azért dolgozott, mondja, hogy a versenyre jó beállításai legyenek, és robbantani tudjon. Megtette. Ezzel egyre komolyabban támadja Pedrosát az összetettben – az éllovas spanyol ezúttal épp lecsúszott a dobogóról, negyedikként zárva a szemfüles Dovizioso mögött. Az állás 239-213, természetesen még Daniel javára. De Stoner két futam – Malajzia és Katar – alatt nem kevesebb, mint 37 pontot hozott riválisán. Az is igaz, hogy a fennmaradó három GP-n már legfeljebb 75-öt lehet begy?jteni.

Nagy finis várható a 250-ben, amely osztály pedig olyan simának t?nt néhány hete, mint a tükör. Pláne úgy, hogy a Hondát nagyszer?en reprezentáló Lorenzo és Dovizioso is komoly er?t képviselnek, és vívják a maguk harcát

Stonernek csak egyetlen lehet?sége volt (van, lesz): támadni és kockáztatni. Egyel?re mesterien teszi a dolgát – nem véletlen, hogy a jó szem? Burgess ?t szemelte ki következ? ‘pilótájának’, Doohan és Rossi után. Az ellenfelek – f?leg a szokásához híven nagy hévvel futó Lorenzo elkövették azt a hibát, hogy a rajt után engedték megszökni az ausztrált, aki meg sem állt a gy?zelemig.

Ötödikként zárt Porto, aki vélhet?en a gumik vészes fogyása miatt nem lehetett aktív részese a végjátéknak. Aoyama messze nem volt olyan meggy?z?, mint a távol-keleti helyszíneken, hatodik. Barbera nem igazán tud beleszólni a 250 meccseibe – most sem róla szólt a futam. Takahashi nyolcadik, s mögötte már nem-gyári motorral ért célba Sylvain Guintoli, aki tehetsége alapján ennél a versenygépnél jobbra volna érdemes; egyes hírek szerint a MotoGP felé kacsintgat ? is (Yamaha Tech3?), akárcsak De Puniet (Kawasaki?). Dicséretet érdemel Taro Sekiguchi, aki tizedikként ért célba az Aprilia kittel, míg a 2006-2007-re gyári pilótaként helyén meger?sített De Angelis a hatodik körben kiesett a versenyb?l – kiszállását Locatelli egy körrel kés?bb h?en lemásolta, igaz, Loca sokkal hátrébb motorozott akkor.