Kunmadár: május 31.

Május 31-én, Pünkösd vasárnapján került megrendezésre Kunmadarason a Magyar Dragbike Bajnokság harmadik fordulója, ahol sajnos a versenyz?k és motorjaik mellett a szeszélyes májusvégi id?járás is f?szerepet kapott.

Szöveg: Suzuki Dragbike Team Fotók: Ernst Gruber, Draghírek

Sziklai Ferenc és Suzuki Hayabusája az id?mér?kön a 4. helyre kvalifikálta magát az UP 900+ Top kategóriában, a kategória kiélezettségét, a versenyz?k felkészültségét és tudását kiválóan példázza a tény, hogy Feri negyedik ideje mindössze 0,04 másodperccel volt elmaradva az els? helyre gyorsuló ellenfél eredményét?l!

Sziklai Ferenc

A Superstreet mez?nyben Sz?rszabó Levente Suzuki GSX-R1000 Turbó motorját próbálta gy?zelemre vinni, amire minden esélye meg is volt az el?z? napi szabadedzés során futott új egyéni csúcsa, valamint magyar versenyz? által ebben a kategóriában futott legjobb id?eredménye alapján (8,6 mp).

Sz?rszabó Levente

Vasárnap már teljesen más id?járási körülmények fogadták a versenyz?ket. Sz?rszabó a 3. helyre kvalifikált az er?s nemzetközi mez?nyben, a Competition kategóriában Borsay Szabolcs és ProStock Suzuki Hayabusája szintén bizakodva várhatta az összecsapásokat, hiszen szombati tesztfutama során új egyéni id?t és sebességi csúcsot futott (8,22 mp, 267,8 km/h) azzal a motorral, amibe a verseny el?tti napon készült el az új motorblokk. A versenyen aztán még a szemerkél? es? ellenére is képes volt megismételni kiváló teljesítményét Borsay, a tesztfutammal közel azonos id?eredménnyel a dobogó legfels? fokára állhatott fel.

Borsay Szabolcs

Sajnos a délután folyamán az id?járás még rosszabbra fordult, a könyörtelenül hulló es? meghiúsította a dönt?k megrendezését, így a kvalifikáción elért eredmények alapján hirdették ki a végs? sorrendet. Így Feri a 4., Levente a 3. és Szabolcs az 1. helyen végzett, ezzel Sz?rszabó és Borsay vezeti a bajnokságot saját kategóriájukban.

A következ? magyar dragbike futam július 4.-én kerül megrendezésre, szintén Kunmadarason, majd augusztusban következik az Európa Bajnokság futama, amelyre nagy er?kkel készül a csapat olasz szerel?jük, Carlo segítségével.

A csapat szeretné megköszönni a támogatók segítségét: Suzuki, X-Bike, Berik, Shoei, Bearings, Paintbox, Superstreet, HyperTeam