Kezdőoldal Sporthírek sporthirek-masversenyek Michele Pirro nyerte a Bajnokok Versenyét

Michele Pirro nyerte a Bajnokok Versenyét

A Panigale V4, egy amatőr számára, majdnem túlzott erővel rendelkezik – nyilatkozta a győztes. Piro első helye nem meglepő, nem csak nagyon komolyan képzett és gyors versenyző, de sokkal többet is ült eddig Panigale nyergében mint szinte bárki más a versenyen.

Piro a verseny után nyilatkozatában arra a kérdésre, hogy milyen különbségek vannak a V2 és a V4 között a következő választ adta:

„ A különbség hatalmas, a V4 sokkal magasabban és sokkal nagyobb teljesítményt nyújt. Az új modell nagyobb nyomatékkal rendelkezik az alsó tartományokban, és ez teljesen megváltoztatja a pályán való motorozást. Ami az igazi különbség, az a motor dimenziói és tehetetlensége között van, amihez már más tudású vezetőre van szükség. A Panigale V4 egy amatőr számára túl sok lehet.”

A Misanóban megrendezett versenyen 12 motoros állt rajhoz, köztük MotoGp és SBK versenyzők. Lorenzo leggyorsabb körideje is csak a második volt hátulról, míg Fores irtózatosan gyors köridővel rendelkezett. Az 5. körben futott egy 1’36.610 időt. A motorokat az Ebay-en értékesítik.