Mugello: 125-250cc, a versenyek

Történelmi gy?zelmet aratott Daniel Pedrosa a Mugellón: a hetedik helyr?l rajtolt spanyol címvéd?höz méltóan teljesítette a versenyt és vitte gy?zelemre a Hondát az Aprilia oroszlánbarlangjában. Micsoda verseny volt! Pedrosa gy?zelmére nem sokan fogadtak volna az karburációs problémák és az edzéseredmények ismeretében, na meg a riválisok elszántságát látva.

Casey Stoner olyan iramban kezdte a futamot, amivel még a MotoGP-ben is tartani tudta volna a lépést, Alex De Angelis mindent megpróbált, hogy gy?zzön – életében el?ször. A fiatal spanyol Jorge Lorenzo 13 éves Aprilia-uralmat tört meg szombati pole pozíciójával, olyan kigyorsításokat alkalmazott, mintha egy 125 köbcentis motoron ülne. Ahogy ? mondta: „Úgy t?nt nekem, mintha egy 125-ös verseny lenne.”

Az Aprilia a fogyó gumikat okolhatja a fiaskóért. De Angelis egypár félelmetes beszitálás után kényszer?en visszavett: „Kár, mert nyerni akartam, de a végére semmi tapadásom nem volt, így nem tudtam olyan gyorsan rányitni, mint a hondások. Azért elégedett vagyok, szép ez a dobogós hely is.”

Kevéssé jó napja volt Doviziosónak, aki remekül indult ugyan, de aztán körr?l körre szakadt le. Az összetettben jól tartja magát az olasz, 77 pontjával (eggyel több, mint Stoneré) ? Pedrosa els? számú üldöz?je – a spanyol srác viszont már 98-nál jár. De Angelis 56 ponttal negyedik, Lorenzo 54-gyel ötödik. Szép kis banda.

Rizmayer Gábor sajnos nem tudta befejezni a versenyt: a 18. körben bukott a Yamahával.