MX-Eb: Külön utakon

Külön-külön, de mégis egy csapatként küzdöttek a fiúk. A legifjabb csapattag, Lukács Kristóf Visontán, Weisz Márk Romániában, Kerék Krisztián pedig Lengyelországban hajtott a további pontokért.

Lukács Kristóf

Lukács Kristóf meglep? rutinnal kezeli a 85 ccm-es motorját, annak ellenére, hogy idén indult el?ször ebben a kategóriában. Tehetsége a visontai versenyen is beigazolódott, hiszen remek eredménnyel zárta a napot. Az els? futamban egy szerencsétlen baleset folytán egy versenytársa ráugrott, így csak az utolsó helyr?l kezdhette meg a felzárkózást. Így 12. helyen zárta a fordulót. A második etapban remek start után, kitartó motorozásával a 4. helyen intették le. A Junior Kupa összetett eredménylistáján a 8. helyen áll.

Weisz Márk Zarnestibe utazott az Európa Bajnokság megnyitó fordulójára. A 85 ccm-es rajtlistán 56 versenyz? sorakozott fel, ahol Márk huszonkettedikként qvalifikálta magát. A kimagaslóan profi csapatok között Márk nem szégyenkezhetett, hiszen az els? futam elhibázott rajtja után mégis sikerült a 1 EB pontot szereznie. Második futam sem alakult szerencsésebben, miután egy tömegbaleset résztvev?je lett, így huszonnegyedikként zárt.

Kerék Krisztián

Ennél talán szerencsésebb volt Kerék Krisztián, aki Gdanks városában lépet „porondra”. A szokatlan hideg ellenére, Krisztián 12. helyre kvalifikálta magát az id?mér?n. A vasárnapi warm-up alkalmával technikai problémája adódott, ennek következtében az edz?motorral kellett rajthoz állnia. Els? futamban 8., majd a ráadáson tizedikként intették le, így összetettben 9. helyen végzett. A bajnokságban a 10. hely áll 67 pontal. Czúni Laci sajnos nem tudott elindulni az MX1-esek között, mert nem fogadták el a nevezését.