MX Francia GP: Pourcel bajnok, Kornél nyolcadik

Pourcel az MX2-es világbajnok

Taktikus motorozással szerezte meg élete els? bajnoki címét, a mindössze 18 esztend?s francia Christophe Pourcel. A gall motoros egész idényben csupán két nagydíjat tudott megnyerni (Német és Holland GP), de kiegyensúlyozott motorozásának, és a riválisok hullámzó teljesítményének köszönhet?en ez is elegend?nek bizonyult.

Egész évben nagy volt a harc Pourcel és Cairoli között.

A címre még az utolsó viadalon is esélyes Antonio Cairoli – a tavalyi bajnok – 28 pontos hátrányából csupán tíz egységet tudott lefaragni a szezonzáró Francia Nagydíjon, így Alessio Chiodi kilencvenes évek végén szerzett három bajnoki címe óta nem tud senki duplázni a legkisebb géposztályban. A Kawasaki 2002 után ért újra a csúcsra MX2-ben. A „kis” Pourcel a következ? évet még biztos a VB porondján teljesíti, de 2008-tól már az amerikai bajnokságban szeretne indulni a franciák legújabb krossz-csillaga.

Everts 101-nél állította meg a számlálót

Vége! Minden id?k legsikeresebb motokrosszosa, a belga Stefan Everts befejezte pályafutását. Az erre az évre kit?zött célokat maradéktalanul elérte a legendás bajnok, Harry Everts fia. Nevezetesen megszerezte tizedik világbajnoki titulusát, valamint bezsebelte 100. nagydíj gy?zelmét, ami egyedülállónak számít a sportág ötven éves történetében. A szezonzáró Francia Nagydíj megnyerésével át is lépte az álomhatárt 101. futamgy?zelmének ünneplésével.

Everts szponzorai meglepetéssel készültek az utolsó viadalán rajthoz álló bajnoknak. A Pirelli fehér abronccsal, a Yamaha egy kockás-zászlós design-nal, az Acerbis egy aranyal futatott ruhával búcsúzott a tízszeres világbajnoktól.

A krisztusi korban járó belga krosszos nem jött zavarba, amikor a rajtlistán megpillantotta a szezon elején visszavonult Mickael Pichon és a friss MX3-as bajnok, Yves Demaria nevét. Magabiztos motorozással biztosította be utolsó gy?zelmét azon az ernee-i ringen, amin 2003-ban mindhárom kategória küzdelmeit megnyerte egyazon napon. Pichon ráadásul meg is sérült a viadalon, ezért a Nemzetek Krosszán nem tudja helyettesíteni a szintén sérült Seb Pourcelt. Demaria sem szerzett pontot az idényzárón, nem úgy Németh Kornél, aki zsinórban harmadik Nagydíján került a legjobb tízbe. Kori az els? versenyen 11. a második viadalon 7. lett, így összesítésében a nyolcadik helyen végzett.