MX Francia Nagydíj

Németh Kornél az els? futamot a 9., a másodikat a 11. helyen zárta a motokrossz világbajnokság Francia Nagydíján, St. Jean d’Angely-ben. A Suzuki magyar pilótájának ez az idénybeli legjobb eredménye – id?-összesítésben a 10. pozíció lett az övé – , öröme mégsem lehet felh?tlen, mert el?kel?bb helyen is leinthették volna. Az els? menetben ismét egy rossz rajt csúszott be, másodjára pedig egy tömeges karambolba keveredett bele vételenül. A drámai pillanatok után a 26. helyr?l sikerült gigászi módon felzárkózni a 9.-re s?t a hetedik pozícióban is motorozott Németh. Csakhogy csapata egy körrel korábban jelezte neki a futam végét, a pilóta a box felé vette az irányt, majd mikor észbekaptak, már csak 11.-nek ért vissza.

Az MX1 mindkét versenyét az új-zélandi Ben Townley nyerte a KTM-mel, aki egyre jobb úton halad afelé, hogy nyílttá tegye a bajnokságot. Értékes pontokat szerzett Joshua Coppins is, aki ezzel stabilan második az összetettben a címvéd? Stefan Everts mögött. A belga egy második hellyel zárt, míg a hazaiak kedvence, Mickael Pichon negyedik illetve harmadik lett – ennél többre számított.

Az MX2-ben az olasz Philippaerts és a francia Boissiere életük els? futamgy?zelmeit aratták. Az összetettet McFarlane vezeti két olasz riválisa, Chiodi és Cairoli el?tt.

Következik a Svéd Nagydíj Uddevalában, július 3-án.