MX Japán Nagydíj

Hatodik állomásához érkezett a Motokrossz világbajnokság Japánban. A sugói pályán telt ház – 25 ezer néz? – fogadta a csapatokat és pilótákat, akik nagy elánnal feszültek egymásnak. Izgalmas meccseket láthatott a távol-keleti publikum mindkét kategóriában, de magyar örömre is volt ok Németh Kornél két 14. helyezése és újabb vb-pontjai miatt. Rajtja megint csapnivalóan sikerült a suzukis magyarnak, aki nem túl üt?képes motorjával ennek ellenére mindkét menetben nagy csatározások árán felküzdötte magát a pontszerz? zónába. A GP-t követ?en a Suzuki f?nökei személyesen gratuláltak teljesítményéhez.

Az MX1 els? futamát Mickael Pichon nyerte Stefan Everts el?tt, aki a második versenyben visszavágott, és összesítésben nyerte a Japán Nagydíjat. A belga el?nye a tabellán 11 pont francia követ?jével szemben, Joel Smets majdnem félszáz ponttal van leszakadva.

Az MX2-ben Antonio Cairoli újabb sikerét könyvelhette el az els? futamon, másodjára a brit McKenzie gy?zött – ? az els? sikeres szigetországi japán MX-világversenyen.

A vb következ? állomása a Wight-sziget (GBR), az id?pont június 5.