MX Német Nagydíj

Hideg, északi szél és sár a pályán Teutschenthalban, a motokrossz világbajnokság ötödik futamának tiszteletére. Az MX1-ben a francia Mickael Pichon kapta el legjobban az els? verseny rajtját, a 17 körben végig vezetett, magabiztosan motorozva a dagonyában. Everts 11. lett, kuplung-problémák hátráltatták (belekeveredett egy balesetbe az elején), míg a dobogóra Smets és Townley állhattak. Németh Kornél néhány helyet tudott csak felkapaszkodni az utolsóról, a második versenyben viszont 15., tehát pontszerz? lett. A sár, a felver?d? kövek, a nehézkes rajt és egy mások által okozott balesetbe való belekeveredés – ezeket említette Kornél, mint nehézségeket a vasárnapi német futamon. A magyar egy helyet el?relépett az MX1 összetettjében.

A második futamot szintén Pichon nyerte a Hondával, fölényesen. Everts és Ramon állhattak dobogóra. Pichon ezzel a duplázással újra nyílttá tette a bajnokságot: egyetlen víkend alatt 18 pontot dolgozott le.

Az MX2-ben az ausztrál McFarlane örülhetett – egy els? és egy harmadik hellyel nyerte az összesítést a Német GP-n, ezzel harmadik a kategória összetettjében. Továbbra is jól mennek az olaszok: a második futamot az eddig ismeretlen Guarnieri nyerte a Yamahával, Cairoli és Chiodi pedig 174-173 ponttal vezetik a tabellát.

Egyhetes pihen?, és következik a Japán Nagydíj Sugóban (május 29.).