MX, Valence: Coppins aláz, Kornél kilencedik

Szöveg: -nn- Fotó: archív

Idén is Josh Coppins gy?zelmével ért véget a Valence-ben megrendezett nemzetközi motokrossz verseny.

A Rinaldi Yamaha motorosa elsöpr? magabiztossággal hozta mindhárom futamot, mögötte Sebastien Pourcel és Steve Ramon meccseltek nagyot a második helyért. Végül az edzéseken remekl? Pourcel nyakában landolt az ezüstérem, az aktuális világbajnoknak be kellett érnie az összesített harmadik pozícióval.

Hazánk fia, Németh Kornél is elindult a francia versenyen. Idei második éles bevetésén is helyt állt a Suzukit KTM-re cserél? magyar motoros: az összesítésben a kilencedik helyen végzett egy jó, egy közepes és egy igencsak balszerencsés futam után. Mivel még nem sikerült kapcsolatba lépnünk Kornéllal, szerepeljen itt a motocross.vásárhely.hu-nak adott nyilatkozata:

„Sajnos, a hátsó kerekem összetört a 3. futam els? körében. Egyébként az els? menetben egész jól elkaptam a rajtot, de nem így a másodikban, ami miatt jó nagyot kellett küzdenem még a 13. helyért is. Aztán jött az utolsó futam, már a harmadik kanyarban estem egy nagyot, két kört mentem, mire a kerekemnek vége lett.

Összességében mégis elégedett vagyok, régen nem mentem kemény talajú pályán, hiszen csak homokon tudtam edzeni. Ez a talaj rendkívül csúszós, köves és gödrös volt, mégis tudtam top tempót diktálni.”

A kicsik között a KTM legénysége osztozott az els? két helyen. Rattray ezúttal meg tudta lepni a Mantovában brillírozó Tommy Searle-t, a bronzérem a kawás Stephen Swordé lett. Két nagy vesztese volt a versenynek: Tanel Leok és Gautier Paulin a korházban fejezte be a hétvégét.