MXOB, Kóka: Képriport

Nagy lesz a harc az évadzárón. Borka Jani és Hugyecz Erik Kóka után sem nyugodhat meg, hiszen az üldöz?k ott vannak a nyakukon. Szvoboda Bence 18 pontra jött fel az MX1-es géposztályban, Nagy Alex lemaradása pedig 12 egység a kicsiknél. A többiek csak a matekban bízhatnak.

Szvoboda megmutatta Kókán, hogy miért lett tavaly bajnok. Keresztszalag szakadással és egy kósza k? miatt bucira dagadt hüvelykujjal, félelemet nem ismerve aratta idei els? gy?zelmét. A kókai pályához bátorság kell, ebben pedig nem szenvedett ? hiányt, soha.

A hetedik forduló másik h?se Firtosvári volt. Kacsa szétesett vállízülettel, gyógytapaszokkal összebarkácsolva vágott neki a huszonöt perc plusz két körös futamoknak. Összetett nyolcadik pozíciója minden elismerést megérdemel. Már csak egy forduló maradt hát az idei kiírásból, két hét múlva, a k?szárhegyi. A fiúkat megviselte a szezon, szinte mindenki küzd kisebb-nagyobb sérüléssel. Az arcok mindent elárulnak.

Monster Enregy Magyar MX Bajnokság – 7. forduló, Kóka

Szvoboda Bence

Szvoboda Bence kett?s gy?zelmével 18 pontra közelítette meg a pontvadászat éllovasát, Borka Jánost. Elkezdett hajrázni a címvéd?, de talán már kés?n. A K?szárhegyen induló márkatárs, Németh Kornél értékes pontokat rabolhat Borkától a szezonzárón, szóval még közel sem d?lt el az MX1-es bajnoki cím.

Borka János

Borka János nem bízott semmit a véletlenre. Sérült combbal inkább nem ment bele az adok-kapokba, hagyta érvényesülni Szvobodát. Az els? futamban harmadik, a másodikban ezüstérmes lett, ez az összetett mádosik helyére volt jó. Közel már a hatodik bajnoki cím.

Czúni Laci

Czúni Lacinak csupán matematikai esélye maradt a végs? aranyra. A szezont gy?zelemmel kezd? suzukis egyre mélyebb gödörbe kerül, sérült bokájával idénybeli legrosszabbját nyújtotta: hatodik lett az MX1-es összetettben, hátránya 32 pont.

Lécz Gergely

Lécz Gerg?nek nem jött ki a lépés. Az els? futamban hamar elfáradt, ötödik lett, a másodikban egy rossz rajt és Czúni Lacival való kaskodása után a hatodik helyen futott célba.

Déczi Balázs

Déczi Balázs évek óta nem versenyzett 450-essel, de a kihagyás egyáltalán nem látszott meg a motorozásán. Mindkét futamban a negyedik helyen végzett. 2011-ben talán újra a királykategóriában láthatjuk Balut.

Hugyecz Erik

Hugyecz Erik valami hasonlót m?vel az MX2-es kategóriában, mint Borka az MX1-ben. A szezon második fele egyértelm?en róla szól. 450-es versenyz?ket megszégyenít? lendülettel motorozva, duplagy?zelemmel távozott arról a pályáról, ahol pályafutása els? sikerét aratta.

Firtosvári Gábor

Súlyosan sérült válla ellenére Firtosvári Gábor mégis indult Kókán, világsztárokat meghazudtoló küzdeni akarással állt a rajtgép mögé. Fájdalmai miatt nem várta magát az élvonalba, nyolcadik lett végül kategóriájában. A bajnoki cím már elment, de mindenképpen be akarja fejezni a szezont, sérülten.

Nagy Alex

Nagy Alex jóslata bevált: nem feküdt neki a kókai pálya. 10 pontot veszített a szenzációs formában motorozó Hugyecz Erikkel szemben, összetettbéli 12 pontos hátránya azonban még b?ven ledolgozható a k?szárhegyi finálén. Nagy csata lesz az övüké.

Hujber PPéter

Ezúttal Hujber Péteren volt az on-board kameránk. A mutatványokat majd a videóriportban láthatjátok.

Németh Kornél

Németh Kornél nem indult Kókán, legközelebb most vasárnap, a soron következ? német bajnokin pattan nyeregbe, de az MXOB utolsó fordulóján már újra ott lesz a mez?nyben.