Németh Balázs hatalmasat bukott Jerezben, Muresan 10.

Az FIM Superstock 1000 Kupa utolsó el?tti, jerezi futamában Németh Balázs a hetedik kockából várta a rajtot, a warm upon ötödik volt, így joggal bízott benne, hogy a vasárnapi verseny jó eredményt tartogat számára. Sajnos nem így lett, a második körben olyan nagyot esett, hogy piros zászlóval félbe kellett szakítani a versenyt. A 26 éves pilótának a bal térde és bokája sérült meg, de megúszta törés nélkül.

Németh Balázs FIM Superstock 1000 Jerez 2014

A H-Moto Team román tagja, a 23 éves Robert Muresan egész hétvégén küszködött a Pirelli új abroncsaival, ám a versenyen ennek ellenére sikerült beverekednie magát a legjobb tíz közé, s ezzel újabb értékes pontokat szerzett, jelenleg az összetettben a 13. helyen áll.

„Ez egy nagyon nehéz hétvége volt számunkra, különösen azt követ?en, hogy a Pirelli úgy döntött, új típusú gumit hoz el a versenyhétvégére. Ezekr?l az abroncsokról semmilyen információt nem szerezhettünk a múlt heti tesztünkön, így mindent elölr?l kellett kezdenünk. Egész hétvégén szenvedtünk a megfelel? beállítások megtalálásával, s a nagy h?mérsékleti különbségek sem igazán segítettek ebben. Ennek ellenére sikerült egy jó verseny futnunk: örülök, hogy nem estem el úgy, mint Németh Balázs – remélem, nagyon hamar újra egészséges lesz. Az újraindítást követ?en feljöttem a tizedik helyre, s a motor hátulját érint? probléma ellenére is sikerült megtartanom ezt a pozíciót a leintésig. Ezzel újabb értékes pontokat szereztünk, s úgy vélem, ez egy jó eredmény. Már várjuk a franciaországi szezonzárót, s ezúton szeretnék köszönetet mondani a csapatomnak, a szurkolóimnak és a szüleimnek is, akik folyamatosan támogattak engem ezen a versenyen is” – mondta Muresan a verseny után.