Németh Kornél: ezüst Németországból

35. alkalommal rendezték meg idén a heilbronn-frankenbachi nemzetközi motokrossz-versenyt. Az open kategóriás viadalon 58 pilóta indult 125 és 650 kcm közötti gépekkel, köztük MX világbajnoki résztvev?k. A két el?dönt?t egy A- illetve egy B-dönt? követte.

A 22 esztend?s magyar motoros simán nyerte a maga el?futamát és kvalifikálta magát a 32-es fináléba (melynek távja 30 perc+két kör volt).
A csata Ken de Dijckerrel (Honda) folyt, és végül a korábban vb-érmet is nyert belga gy?zött 10 mp-es el?nnyel Kornél el?tt. Harmadik a hazai színeket képvisel? yamahás Marco Dorsch lett. A felkészülés fontos állomása volt a heilbronni futam, amely meghozta az els? nemzetközi dobogós helyet Némethnek, aki a mez?ny legjobb suzukisaként zárt. Fontos azért, mert élesben nyílt mód tesztelni a Bridgestone abroncsokat és az új hátsó futóm?vet.