Olasz gy?zelmek, magyar bronz a N?i Európa Kupán

Olasz gy?zelmeket hozott az els? ízben megrendezett N?i Európa Kupa (EWC): az 1000 köbcentisek mez?nyében Samuela De Nardi (Aprilia RSV 1000) elhibázott gumiválasztása miatt csak negyedikként zárt a Schleizban lebonyolított zárófutamon – ám miután korábban Vallelungában és Rijekában gy?zni tudott, nyerte a kategóriát.

Samuela De Nardi és Alessia Polita

A 600-asok között Alessia Polita fölénye megkérd?jelezhetetlen volt: a suzukis lány mindhárom versenyt megnyerte. Ebben az osztályban nagyon szép magyar eredmény született: Sövegjártó Petra harmadikként zárt az összettben – egyetlen ponttal maradt le az ezüstr?l. A schleizi futamról a következ?t olvashattuk Petrától:

‘Schleiz egy nagyon érdekes, régi utcai pálya modernizált felhozatalban. A pályát és a helyiek életterét szinte semmi nem választja el, így a környezete különleges, a néz?k száma pedig jócskán több az EB futamokon megszokottnál.
Húsz lány indult ezen a futamon és ismét összevonva ment a 600 és 1000 Stock mez?nye. Az élr?l a helyi Nina Prinz (1000) rajtolt, els? 600-as ismét Alessia Polita volt, a harmadik helyr?l. Én hatodik 600-as ként a tizedik startkockából indultam.

Vasárnap reggelre s?r? köd lepte el a pályát, emellett az es? is esett. Tologatták a Warm-Up kezdésének id?pontját, végül másfél óra csúszás után megkezd?dtek az edzések.

A versenyre a köd elt?nt, az es? elállt, de még foltos volt a pálya. A gumiválasztás így meggondolttá tett mindenkit. A döntések vegyesek voltak, mi szárazgumit választottunk, mint utólag kiderült, jól.

A rajt el?tt nem volt elég id?nk felmelegíteni a gumit, az els? körökben néhol megcsúsztam. Egy hét f?s boly közepén mentem, három kör alatt az élére álltam. Ekkora már alig voltak zavaró vízfoltok a pályán, a gumim is tuti volt, így sikerült meglógnom t?lük. Hasonló id?ket mentem, mint a harmadik 600-as Jean Lydia, így sajna ?t már nem tudtam utolérni. Ezzel az egy helyezés különbséggel a francia lány 1 ponttal megel?zött a bajnokságban, így harmadik lettem.’