Phillip Island: Kedélyes Rossi-siker

Tizenegyedik idénybeli sikerét és a hetedik ausztráliait gy?jtötte be Valentino Rossi. Ha a 2005-ben még lejátszandó két meccsb?l legalább egyet megnyer az olasz, akkor befogja Doohan rekordját – amióta világbajnok lett, nyílt titok, hogy a Doktor erre készül. Szép versenyt követhetett figyelemmel a Phillip Island negyvenháromezer néz?je, és ebben nagy szerepet játszott Nicky Hayden, Carlos Checa és Marco Melandri is, akiket végül ebben a sorrendben ért a kockás zászló. A gumifogyás nagy szerepet játszott, a futam felét?l jól láthatóan mindenkinél jelentkezett ez a probléma. Rossi visszavett, ekkor Melandri is vezette a versenyt, de aztán visszaállt a rend. Az viszont egyértelm?, hogy mind Hayden, mind Macio otthonosan és kellemesen érzik magukat az els? pilóta szerepében, éretten, profin versenyeznek. Mindkettejüknek megvoltak a maguk er?s pályarészei, az olasznak a visszafordítónál, az amerikainak több más kanyarkombinációban. A végelszámolásban azonban mégis Rossinak volt a legtöbb er?s pontja, gy?zelme teljesen megérdemelt: Ausztrália királya 1998 óta minden esztend?ben gy?z az ötödik kontinensen!

Carlos Checát virtuálisan kirúgta a Ducati, ennek ellenére szimpatikus, all?rök nélküli fickó benyomását keltette. Tette a dolgát a pályán, társa volt a remekül felkészített motor. Dobogóra ért a spanyol, félelmetes repülésben megverve Melandrit a befutón, s ez nagy fegyvertény és komoly siker. ‘Er?b?l el?ztem, mert tudtam, hogy menni fog, a motoron nem fog múlni. Harmadik lettem, ami gy?zelemmel ér fel számomra.’ A sérült, azóta Olaszországba visszatért Capirossinak ajánlotta sikerét a társ – semmi kétség, ha Capirex el tud indulni az Ausztál GP-n, egészen máshogy is alakulhattak volna a dolgok.Checa számára ez a pódium egyfajta elégtétel is Gibernauval szemben, aki a helyére jön a bolognai együtteshez. Gibe 14 mp-s hátránnyal ért célba, végig rakoncátlankodott a motorja és örömre továbbra sincs oka. Fejben már 2006-ra készül, pláne hogy Gresiniékkel már nemhogy nem találja a közös hangot, de a szakítás légköre a meghatározó.

Rossi újabb sikere egyben a konstrukt?ri vb-címet is jelenti a félszáz éves jubileumát ünnepl? Yamahának. Hayden inkább csalódott, nem értette, hol sikerült elvesztegetnie azt az egy másodpercet Valentinóval szemben. ‘Talán kellett volna még két kör, és akkor utolérem. Mindenesetre fantasztikus motor állt rendelkezésemre ma is.’ Edwards ötödik, s ezzel el?relép az összetettben: 162 pontja van, míg Haydennek és Melandrinak egyaránt 170. Biaggi bukott néhány kanyar megtétele után, és marad 159-en. Ronda befejezés, pedig Biaggi nyerte a délel?tti bemelegítést. Barros sem lehet boldog: a végjátékban csúszott ki és tapasztalhatta – sajnos – az ausztrál pálya különleges kiépítés? bukóterét (a f? az aszfalt szintjén van, majd következik a kavicságy, amibe úgy csapódik a tehetetlenül sodródó emberi test). Capirossi, Roberts és Barros balesetei után valamit felül kell vizsgálni az ausztrál pályán, az biztos.

A Nakano, Tamada, Elías hármas 45 mp-s lemaradással ért célba. Ötven másodperc a hátránya Chris Vermeulennek, aki 11. helyen zárta a hazai futamot – nagy javulást mutatott Vermeulen pár órányi motorozás után is, biztonsági vezetésre törekedett, nem csinált hülyeségeket, nagy kedvvel és alázattal tanult. Csak 16 pilóta ért célba – Franco Battainit engedték ugyan elrajtolni hogy legyen minél több ember a rajtrácson, de helyezése nem hivatalos és az egy pontot nem kapja meg.