Pikes Peak: és gy?z a villany!

Készít?i jóel?re bejelentették, hogy ez így fog történni. Ami eddig lehetetlenségnek t?nt, az most k?kemény valóság, ténykérdés, realitás. Carlin Dunne a Lightning nyergében, ami egyike az els? villanyhajtású superbike-oknak, megnyerte a Pikes Peak versenyt, a legendás coloradói hegyi felfutót, kenterbe verve minden benzines indulót. Másodikként Bruno Langlois ért célba a korábbi többszörös gy?ztes Ducati Multistradával, ám több, mint 20 másodperces hátrányban.

Ez a verseny az Államok második legrégebbi motoros sporteseménye, csak az Indy 500 története nyúlik korábbra vissza. 156 kanyar, 1.500 méteres szintkülönbség, nincsenek kordonok, 20 km-es a táv, 4.200 méteren van a cél.

Dunne harmadszor húzta be a Peak-et, tavaly éppen ? volt a nyertes a Ducatival. Legnagyobb sajnálatára nem sikerült megdönteni az abszolút rekordot, bár nem járt távol: kilenc másodperc híja volt, 10’00.694 a végs? id?, a Lightning kilencedikként szelte át a képzeletbeli célszalagot az összesítésben, ahol természetesen autók is indultak.