Red Bull X-Fighters: Sherwood nyer Dubajban

Az új-zélenadi Levi Sherwood nyerte a Red-Bull X-Fighters nyitányát a Jumeirah Beach fehér homokján, Dubajban, 20 ezer néz? el?tt. Sherwoodnak ez volt a negyedik gy?zelme pályafutása során, az els? a 2010-es londoni siker óta. Mindenképpen meglepetés az ausztrál Rob Adelberg második helyezése, vele senki nem számolt az el?zetes latolgatásokkor, mint ahogy a dobogóra felférk?z? chilei Javier Villegasszal sem – ez volt élete els? dobogós hely a dél-amerikai freestyle-osnak.

Több meglepetést is tartogatott az arab éjszaka: a címvéd? Dany Torres és a bajnokságért ugyancsak favoritként futó norvég Andre Villa már a negyeddönt?k során elvéreztek. A húszesztend?s Sherwood sem tudta azonnal feldolgozni a gy?zelmet: ‘Nagyon sokat jelent számomra, mert nem igazán voltam bizakodó a verseny el?tt.’ Villegast szinte szétvetette a boldogság: ‘Annyi év szenvedés után végre megcsináltam, persze nem szeretnék itt megállni, vcélom a dobogó minden idei versenyen.’ Erre legközelebb a Glen Helen-i felvonáson lesz lehet?ség az Egyesült Államokban, május 12-én. Alant az összetett állása Dubaj után.