Rizi: Asszem Assen

Rizmayer Gábor a Suzuki King-Road színeiben versenyz? pilóta, a GSX-R Európa Kupa egyetlen magyar résztvev?je elutazott a sorozat második állomására, Hollandiába. Az asseni versenypálya ad ugyanis otthont az április 27-29. tartó Superbike világbajnoki futamnak.

A Hollandiai versenypálya 180 km-re helyezkedik el Amsterdamtól. A pályát 2005-ben átalakították. Az aszfaltcsíkot egy kilométerrel lerövidítették így a hossza 4555 méter lett, valamint kiszélesítették 14 méterre. A változatosságát a 11 ball és a 6 jobb kanyar adja.

Rizit?l kérdeztük hogy mit vár a GSX-R Európa Kupa 2. futamától:

‘Nagyon kíváncsi vagyok a számomra újnak számító Asseni pályára, hiszen még nem motoroztam rajta. Az itthon töltött pár nap alatt teljesen feltölt?dtem, szerencsére a nyaksérülésem, amit a valenciai els? futamon szereztem teljesen meggyógyult. Az biztos, hogy az elmúlt versenyhétvégén szerzett tapasztalatokat most kamatoztatni szeretném. A motor beállításánál tudjuk, hogy mire kell figyelnünk. Remélem az id?járás is kedvez?bb lesz. Izgatottan várom az els? edzéslehet?séget és természetesen a versenyt.’

A Team Suzuki ismét a helyszínr?l tudósít.