Rizmayer Gábor dupla gy?zelemmel kezdte az évet

A H-Moto Team versenyz?je, Rizmayer Gábor címvéd?höz méltó módon kezdte a 2013-as idényt. A Superbike el?z? évi magyar bajnoka a 2013-as országos gyorsasági-motoros bajnokság elmúlt hétvégi, slovakiaringi nyitófordulójának mindkét futamát megnyerte, ezzel egyértelm?en jelezte riválisainak, idén sem lesz egyszer? dolguk, ha meg akarják ?t fosztani trónjától.

A szlovákiai versenyen összesen 20 versenyz? részvételével kezd?dött meg a Superbike kategória idei versenyfutása, és a népes mez?nyt a magyarok mellett szlovák, cseh és lengyel versenyz?k is er?sítették. Komoly nemzetközi mez?ny gy?lt hát össze, a korábban a világbajnokságon is bizonyító Rizmayer Gábornak mégis volt némi hiányérzete, mivel volt néhány er?s ellenfele, aki a nyitófordulón sajnálatos okból kifolyólag nem tudott rajthoz állni. Ez persze mit sem von le a H-Moto Team versenyz?jének érdemeib?l, aki az abszolút legtöbbet hozta ki a slovakiaringi hétvégéb?l: két futamon két gy?zelmet szerzett.

Rizmayer Gábor #75:
„Jó volt minden, örülök, hogy ilyen jól sikerült kezdeni az évet, habár teljesebb lenne az örömöm, ha kicsit még er?sebb lenne a mez?ny. Szombaton és vasárnap is rendeztek külön 1-1 id?mér? edzést és futamot, vagyis egyb?l két futammal vette kezdetét számunkra az idei versenyévad. Szombaton sajnos még nagyok voltak a különbségek, többeken érz?dött még picit a szezon eleji forma, így ezt a versenyt elég nagy fölénnyel nyertem. Vasárnap szerencsére már jóval szorosabb volt a küzdelem, ott az id?mér?n (Juhász) Dávid le is gy?zött 31 ezreddel, és a verseny els? köreiben is jó csatákat vívtunk vele és (Rosivall) Ágostonnal. A végén sikerült legy?rnöm ?ket, és picit el is tudtam lépni t?lük, így ezt a futamot is sikerült megnyernem. A motorom végig jól viselkedett, és sikerült kihoznom a maximumot ebb?l a hétvégéb?l, ezért elégedett vagyok, de nem tagadom, hogy van egy kis hiányérzetem. Remélem, a hungaroringi futamokon még több kemény ellenfelem lesz és még szorosabb lesz a gy?zelemért folyó verseny.”

Az országos gyorsasági-motoros bajnokság 2013-as küzdelmei öt hét múlva, május 19-én, a Hungaroringen folytatódnak. Azon a versenyen a tervek szerint már a H-Moto Team másik két motorosa, a Superstock 1000-ben induló Kis Viktória és Nagy Gy?z? is rajthoz áll majd.

Utóbbi versenyz? ezen a hétvégén Gy?rfi Alent segítette f?szerel?ként a FIM Superstock 1000 Kupa aragóni futamán, míg a MAMS által a 2012-es év legeredményesebb n?i motorversenyz?jének választott Kis Viktória egyik támogatója utolsó pillanatban történ? visszalépése folytán volt kénytelen kihagyni az OB nyitófutamát.

„Sajnálom, hogy így alakult, és ki kellett hagynom a slovakiaringi versenyt, mert már régóta vártam, hogy elkezd?djön a szezon, de most úgy néz ki, kicsit még tovább kell várnom erre. Rizinek gratulálok a dupla gy?zelméhez, (Gy?rfi) Alennek és (Németh) Balázsnak pedig az aragóni szerepléshez, mindannyian ügyesek voltak. Remélem, legközelebb már én sem csak a partvonalról szoríthatok majd a többiekért, és végre versenykörülmények között is kipróbálhatom a DanGer Bikes jóvoltából kapott vadonatúj Puma versenyfelszerelésemet” – mondta el bizakodva Kis Viktória.