Rizmayer hatodik a német bajnokság nyitányán

Nagyon szép eredménnyel zárta Rizi els? versenyét Suzuki GSX-R 1000-sének nyergében. A Lausitzringen vette kezdetét a 2008-as Nemzetközi Német Motorosbajnokság (IDM), melynek népes Superbike mez?nyében áll rajthoz a magyar kiválóság. Gábor 2006-ban megnyerte a magyar Suzuki GSX-R Kupát, tavaly pedig a Suzuki GSX-R Európa Kupában állhatott több alkalommal dobogóra, így sikerült elnyernie a Suzuki támogatását, és két bajnokaspiráns csapattárs (Andy Meklau és Dominik Lammert) mellé bekerülnie a Suzuki Európa csapatába.
– (Szöveg és fotók: Team Suzuki)

Gábor már a felkészülési teszteken is remek id?eredményeket ért el, így számítani lehetett arra, hogy a mez?ny els? felében lesz keresnivalója. Ez be is igazolódott az id?mér? edzésen, ahol a negyvenhat lehetséges rajthelyb?l a tizenegyediket sikerült elcsípnie úgy, hogy elmondása szerint egyetlen teljesen tiszta gyors kört sem tudott menni.

A superbike világbajnoksághoz hasonlóan a német superbike bajnokságban is kett? versenyfutamot rendeznek meg egy versenyhétvége alatt. Az els? futamon Gábor jól kapta el a rajtot, nem vesztett pozíciót. Lendületét az els? körökben két felbukó versenyz? is megtörte, de ezek után Gábor nem hogy tartani tudta a tempót az el?tte men?kkel, hanem fel is tudott még zárkózni rájuk, s?t több nagyszer? el?zést követ?en végül egészen a hatodik helyig jutott. „Nagyon örülök ennek az eredménynek, csak titkon reméltem, hogy ilyen jó helyen végezhetek, hiszen köztudott, mennyire magas színvonalat képvisel a német bajnokság mez?nye,” nyilatkozta Rizi a futamot követ?en. Csapattársa, a korábbi Pro Superbike bajnok Meklau felléphetett a dobogó harmadik fokára. A futamot az osztrák Bauer Martin nyerte.

A második felvonás kevésbé jól zárult Gábor számára, itt egy kicsit beragadt a rajtnál, utána ügyesen elkezdett felfelé lépkedni, míg a verseny felénél váltóhiba miatt a tizedik helyr?l kiállni kényszerült. Andy Meklau újra harmadik helyen hozta be a Suzukit, a futamot pedig ismét Bauer Martin nyerte.
A másik csapattárs, Dominik Lammert térdsérülés miatt kénytelen volt kihagyni a lautschitzi hétvégét.