Rossi a pole pozíciós

A délutáni egyórás szakasz els? 10 perce után az RCV pilóta, Rossi visszatért a mez?ny élére, de mögötte a csodák tovább folytatódtak. Kenny Roberts GSV-R Suzukijával a 2. helyre jött fel, így a mögöttük haladó Capirossival és Checa-val 4 különböz? gyár küzdött az els? négy helyért.

Az utolsó 20 percben a Yamaha újraéledése folytatódott: el?ször Barros kúszott fel a 2. helyre, majd Nakano és Abe jött fel a brazil elé, de a #46-os 0,4 mp-cel gyorsabb körid?vel reagált, meg?rizve így el?nyét közte, és a legközelebbi vetélytárs, Nakano között.

A mindent eldönt? utolsó 10 percben a Yamaha elveszített egy M1-et az els? sorból, amikor Capirossi a 3. helyre esett vissza, és 0,2 mp-cel maradt le honfitársa mögött, de az 5. 6. 7. helyen álló Melandrival, Abe-bel és Checa-val szemben nem sok er?feszítésre volt szüksége, hogy megszerezze az év els? ideiglenes pole pozícióját.

A futam vége el?tt 6 perccel a jóslat, mely szerint Le Mans a Yamaha hírnevét fogja öregbíteni, kezdett valóra válni, mikor Barros a mez?ny élére került, és 0,172 mp-cel körözte le Rossit. Ezzel a francia Gauloises Tech 3 csapatnak valóra válhatna az álma, hogy jól szerepeljenek a hazai pályán.

Rossi, megtorolva ezt az akciót, az utolsó körben 1 perc 35,2 mp-ces körid?vel visszavette a vezetést, 0,8 mp-cel volt gyorsabb, mint 2002-es pole pozíciós indulásakor, és 0,7 mp-et vert rá Barrosra. Biaggi, nyugodtan motorozva, a 3. helyen állt, de csak rövid ideig tudhatta magának a dobogós helyet, Capirossi kitolta az els? sor szélére, ezzel is bizonyítva, hogy a rendkívüli Desmosedicivel bármelyik pályán megállja a helyét.

Az utolsó 30 mp-ben Biaggi teljesen hátra szorult az els? sorból, mikor a 250 ccm-es kategóriában gy?ztes Melandri, fenntartva reggeli káprázatos formáját a 4. hely megszerzéséért, elévágott, aztán a következ? körben elég hamar esett is egyet, míg Ukawa az utolsó pillanatban megcsípte a 8. helyet. Barrosnak szintén volt egy sérülések nélküli bukása kés?bb, így nem tudta fenntartani korábbi pozícióját.

Hátrébb a mez?nyben Hopkins lett az els? suzukis a maga 11. helyével, 6 hellyel Roberts el?tt, míg McWilliams a 12. helyen végzett kétütem? KR3-jával, 8 hellyel Aoki el?tt.

Troy Bayliss-nek ez volt az els? napja ezen a pályán, biztos rajt után a 14. helyen végzett, 5 hellyel Colin Edwards el?tt. Az amerikait csapattársa, Haga utasította maga mögé, annak ellenére, hogy a japán az RS Cube-járól bukott egyet.

A hazai h?s, Jacque csak a 16. lett, míg a kawasakis Pitt és McCoy a 21. és a 22. helyet csípte meg. A MotoGP újonc, Ryuichi Kiyonari els? id?mér? edzését a 23. helyen, sereghajtóként zárta, körideje 4,055 mp-cel maradt el a pole pozíciós id?t?l, viszont csak 0,3 mp-cel maradt le McCoy mögött.