Rossi versenyben az „Id?mér? edzések legeredményesebb pilótája” címért

A jelenlegi világbajnok továbbra is a ranglista élén áll ebben a versenyben is, miután ismét pole pozíciós id?t sikerült elérnie múlt hétvégén Le Mans-ban. A Honda pilótája jelenleg is tartja több mint 1 mp-es el?nyét Max Biaggi el?tt, és 2 mp-cel el?zi meg legújabb csapattársát, a 3. helyen álló Tohru Ukawa-t. Loris Capirossi, Sete Gibernau és Carlos Checa több mint 3 mp-ces lemaradással követik a „Doktor”-t.

Az élen álló hatos csoport Jerez óta változatlan, amely sorrend az eddig megtartott 5 futam id?mér? edzésein összegy?jtött pontok alapján állt fel. A díjhoz teljesíteni kell az idei Grand Prix bajnokság mind a 16 futamát, valamint az eredménybe beleszámít a catalunyai MotoGP teszt is, amelyet idén Capirossi nyert Ducatija nyergében.

Ha valaki elmulaszt egy id?mér? edzést, akkor kiesik az álomautóért folytatott küzdelemb?l; jelenleg 19 pilóta van versenyben. Colin Edwards és Marco Melandri kénytelenek voltak kihagyni egy edzést, emiatt ?k már nem résztvev?i a versenynek. Rossi eddig két pole pozíciót szerzett, míg Gibernau és Capirossi (beleértve a catalunyai teszten elért pozíciót – hiszen ezzel együtt van meg az eddigi 5 futam) is rajtolhattak már az els? sor legjobb helyér?l.