Röviden: Németh Kornél ezüstérmes

Walton fogadta a kanadai motokrossz bajnokság mez?nyét a finálén. Kornélnak még komolyan meg kellett küzdeni az ezüstért, hiszen csak 15 pontra volt lemaradva t?le Bobby Kiniry. Az utolsó fordulón 2-4-es összesítéssel a harmadik helyen végzett a magyar klasszis, így hiába nyert Kiniry, Korié az ezüstérem 2010-ben.

Kiniry szinte dühb?l versenyezte végig a hétvégét, hiszen önhibáján kívül esett vissza a bajnokságban múlt heti nullázásának köszönhet?en. Nyerte is az els? futamot rajt cél gy?zelemmel. Kornél jól rajtolva bejött a második helyre. Az újdonsült bajnok, Dusty Klatt nehezen találta a pálya ritmusát, esett-kelt ebben a felvonásban.

Jöv?re leradírozhatja a hármast.
(fotó: DMX.com)

Másodjára aztán megmutatta miért lett ? 2010 királya, megnyerte a kanadai bajnokság utolsó futamát, Kiniry bejött a második helyen, ami elég volt az összetett gy?zelemhez. Kornél nagyon rosszul rajtolt, de szokásához híven áthámozta magát a mez?nyön, a negyedik helyen érkezett célba, így meg?rizte második helyét a pontvadászatban. Ha jöv?re is marad Kanadában, akkor a 2-es rajtszámmal kell majd motoroznia, a szabályok értelmében ugyanis a 10-es rajtszámig bezárólag az MX1-es géposztály els? tíz helyezettje indul minden évben.

Részletesebb beszámolóval, a videóriporttal és Kornél nyilatkozatával a hét második felében jelentkezünk!