SBK Ausztrália: Bayliss pole-ban, rekorddal

Troy Bayliss nyerte az SBK ausztráliai felvonásának Superpole edzését, s ezzel nemcsak az els? rajtkockát szerezte meg, de a régi pályacsúcsot is átadta a múltnak – ez a rekord 1999 (Phillip Island újraaszfaltozásának éve) óta állt, és éppen a mostani nagy rivális, honfitárs és névrokon Troy Corser nevéhez f?z?dött. A ducatis pilóta 1’32’159-ig vitte a körid?t, ezzel pályafutása kilencedik, idén zsinórban második pole-ját jegyezte.

Ez a Superpole id?mér? hatalmas izgalmakat tartogatott: Corser, akinek volt miért harcolnia a szürke pénteki nap után (esés és negyedik hely), 1’32’373-mal nyitott, ami megdönthetetlennek t?nt, ehhez képest ellenfele már a rákövetkez? fordulóban javított. A boxokban a légyzümmögést is hallani lehetett ekkor: a 999 F06 gyorsabb volt az els? mért ponton, majd a másodikon, végül 214 ezredes el?nnyel érte el a célt. A Ducatinál a pont, de vasárnap hatalmas menetek várhatóak. Corser meg van róla gy?z?dve, hogy pariban lesz a Ducatival: szombaton megint csak a hátsó gumikkal dolgozott a címvéd? – lényeges a hátulsó tartás, hiszen az aszfalt 50 fok fölé forrósodik, és a gyors balosok eszik az abroncsot. ‘Nagyon nehéz lesz megszökni’ mondja Bayliss, míg Corser a rajtot találja kulcsfontosságúnak: ‘igyekszem els?nek befordulni és diktálni a tempót.’

A Honda színeiben az els? sorból indulhat James Toseland, míg Alex Barros ötödik, de nagyon gyors a pálya fels?, technikásabb részén. A brazil CBR-e vagy 15 km/ó-val lassabb Bayliss motorjánál, amely 299-cel hasított a Superpole edzésen a célegyenesben. Steve Martin a Petronasszal tovább javított és negyedik. Pitt hetedik a yamahás márkatárs Haga el?tt.