Sebestyén Peti: viharos kezdet a Mugellón

Nem volt hiány izgalomban Sebestyén Peti els? Red Bull MotoGP Rookies Kupa versenyén az olaszországi Mugellóban. Mivel Peti az évnyitó versenyen, a spanyolországi Jerezben még nem volt 13 éves, és így nem indulhatott, csak most, a második fordulóban csatlakozhatott be a 23 f?s „ifjúsági világválogatottba”.

A még száraz szabadedzésen Peti mindössze három kört tudott menni, aztán ki kellett állnia, mert motorjából elfolyt a h?t?víz. A két id?mér? edzés vizes, de felszáradó pályán zajlott, ami nem könnyítette meg a feladatot, Peti a 20. rajtkockát tudta elcsípni magának. A verseny el?tt is leszakadt az ég, de a rajtnál már megint sütött a nap, így a körülmények hasonlóak voltak, mint az id?mér? edzéseken. Peti a vizes pályán gyorsan felvette a tempót és az els? körben egyb?l javított négy pozíciót. A verseny folyamán, ahogy száradt fel a pálya, már a 12. helyig feljött, de a végén még leel?zte ?t a nagy hajrát indító svéd Robert Gull, így Peti az els? Rookies Kupa versenyét 13.-ként zárta. A versenyt a francia Johann Zarco nyerte az olasz Lorenzo Salvadori és az amerikai Kris Turner el?tt, a Kupában Salvadori vezet 45 ponttal Zarco (41) el?tt, Peti 3 ponttal a 19.

„Az elején, amikor a pálya még teljesen vizes volt, jól elkaptam a tempót. A végén, ahogy száradt, talán még jobban kellett volna gyorsítani. Remélem, megszerzem a kell? rutint a következ? versenyeken, hogy még el?bbre tudjak kerülni. De a kezdettel meg vagyok elégedve.”

Ami még jobban fokozza a tinédzser kedvét: az eredetileg hét fordulósra tervezett sorozatot kib?vítették egy nyolcadik versennyel, és ez Szeptember 9-én pont a Hungaroringen, a KTM világfesztivál keretében kerül megrendezésre! Tehát Petinek él?ben is szurkolhat majd a magyar közönség. „Örülnék, ha minél többen eljönnének, láttam a spanyoloknak és az olaszoknak mennyire jó volt a hazai közönség el?tt motorozni. A hungaroringi verseny híre teljesen feldob a következ? futamra, ami Angliában, Doningtonban lesz június 23-án.”