Shanghai GP: Rizi 23. az els? id?mér? után

Érdekesen alakultak a mai edzések Shanghaiban. Délel?tt gondok voltak a helikopterrel, márpedig helikopter nélkül motorozás sincs, így fordulhatott el?, hogy Riziék már közel három órás késéssel mentek ki a szabadedzésre.

Gábor az elején járatta a motort, majd az edzés felénél el kezdett esni az es?, így már nem lehetett jobb id?ket motorozni. 2’14’151-es idejével a 18. helyen zárt. A délel?tti bonyodalmaknak köszönhet?en az id?mér?jükre – utolsóként, persze – 17.00-kor került sor. Az es? addigra ismét elállt, de még vízfoltos volt a pálya, helyenként pedig inkább vizes, mint foltos.

Az elején nem is tudták a versenyz?k, hogy milyen gumival menjenek. Volt, aki vizes gumit választott, volt, aki slicket. Rizi az utóbbiak közé tartozott. Ahogy száradt a pálya, úgy gyorsult ? is, de még mindig nem ment fényes id?ket.

Az utolsó körre aztán odatette magát, három másodpercet javított, így végül 2’16’406-al a 23. helyen végzett. Az id?járásnak köszönhet?en egyébként nyolc versenyz? egyel?re nem futott limitet.

„Az utolsó körben elég sokat kockáztattam, de mindenképp szerettem volna jobb id?t menni. Még így is maradt bennem tartalék, de elesni nem lett volna értelme. A pálya els? részén volt, hogy csak két tizeddel maradtam el a mez?ny elejét?l, a hátrányt a pálya többi részén szedtem össze. A motorral nincs nagy gond. Köszönhet? ez részben Juhász Karcsinak, aki itt van velem, és nagyon sokat segít, hogy hogyan is kéne beállítani a motort. Remélem, holnap nem fog esni, és tudok még javítani.”