SM2: Van Den Bosch a világbajnok!

A Görög Nagydíjjal zárult az idei Supermoto Világbajnokság, ahol már csak egy kérdésre kellett választ találni: ki lesz az SM2 kategória idei világbajnoka? Az SM1 bajnoki küzdelmeit ugyanis Bernd Hiemer (KTM) már az el?z? viadalon bezsebelt címével érdektelenné tette.

A KTM után az Apriliával is a csúcsra ért VDB

A Thierry Van Den Bosch (Aprilia), sportág els? világbajnoka csak elveszíteni tudta az idei titulust a csapattárs Jarome Giraudoval (aki a sportág els? S2 világbajnoka) szemben a pireusi pályán. Hamar pontot tett VDB a mondat végére: az els? futam megnyerésével már bebiztosította magának a harmadik (els? S2) az Apriliának pedig a második egyéni és konstrukt?r koronáját. A második felvonásban is a 101-es rajtszámú motor hasította át el?ször a célvonalat, ami idei negyedik összetett gy?zelmét jelentette a francia powerslide-királynak. A dobogóra a címét vesztett király, Boris Chambon (KTM) és a csuklósérüléséb?l visszatér? Eddy Seel (Suzuki) állhatott fel.

S1 dobogó: Goetz, Hlad és Lazzarini

Az S1 kategória újdonsült bajnoka nem er?ltette meg magát ezen a viadalon: az els? futamban elért hatodik, a második megmérettetésen kibrusztolt negyedik pozíciójával az összetettben is ezen a helyen végzett. A nagydíjat a szlovén Ales Hlad (KTM) nyerte életében el?ször, a svájci Marcel Goetz (KTM) és a friss csapatvilágbajnok (Supermoto of Nations) Ivan Lazzarini el?tt.

A Supermoto Európa-bajnokság is végéhez ért az elmúlt hétvégén. A görög futamot az el?z? viadalon már bajnokká koronázott Kökényesi György nyerte a 250-es géposztályban, a 450-eseknél Beno Stern lett a legjobb, aki Kiskökényhez hasonlóan már az el?z? fordulóban bajnok lett.