SM OB, Dunaszerdahely: Aszfaltfutam vízen

Szöveg és Fotó: Creyou.hu

Ismét Szlovákiában, ezúttal Dunaszerdahelyen rendezték meg a magyar Supermoto OB legújabb fordulóját. A határtól nem is olyan távol fekv? pálya kifejezetten kedvezett a supermoto versenykategóriáinak, rengeteg el?zési pont és egy-egy hosszabb egyenes tette élvezetessé a futamokat. Az el?zetes kiírás szerint 80-20%-os arányban lett volna a keményburkolatú és a földes út aránya, de az es?s körülmények miatt utóbbit törölték, kizárólag aszfalton zajlottak a futamok.

A versenyek napján már egész reggelt?l leszakadt az ég, és bár az es? még a délel?tt folyamán végleg elállt, és így a program el?rehaladtával folyamatosan száradt a pálya, de ett?l függetlenül az off-road szakaszok kés?bb is kimaradtak, a terepspecialistáknak ezáltal nem annyira kedvezett a pálya vonalvezetése, van ilyen is… A rossz id?járásnak köszönhet?en néz? sajnos nem sok volt, akik viszont kijöttek szurkolni, kiváló csatákat, mesés versenyzést láthattak.

Open kategória

Az Openben indultak a legtöbben, a kvalifikációnak 23 versenyz? ugrott neki, akik közül csupán hét volt magyar versenyz?, de becsületükre legyen mondva, a rajtnál kettejük kivételével mind ott voltak az els? nyolcban. A nagy riválisok, Bencsik Dániel, Nyilas László és Kis Tibor ebben a sorrendben indultak a második, harmadik és negyedik starthelyr?l. Magyar fronton t?lük vártuk a legjobb eredményeket.

A 23 kvalifikáltból az els? futam rajtrácsára csak 20-an tudtak felállni, a verseny legjobbjának Bencsik Dániel bizonyult, aki szó szerint kioktatta a többieket. 12 másodperccel el?bb ért a célvonalhoz, mint a második Snizek Lukas, tehát átlagban egy egész másodpercet adott neki körönként, ami az egy percnél rövidebb id? alatt teljesíthet? pályán rettent? sok. A következ? magyar Nyilas László lett az ötödik helyen, kilencediknek pedig Beráth Zsolt futott be. A negyedikr?l rajtoló Kis Tibor egy kör hátránnyal sajnos csupán a 12. lett.

Míg az els? verseny vizes aszfalton folyt, a másodikra már majdnem teljesen felszáradt a pálya, a változó körülményeket mi sem jelzi jobban, hogy teljesen más eredmények születtek, mint el?tte. A második összecsapás legjobb magyarja az el?z? versenyen 11. helyezést elér? Bohács Róbert lett, aki éppen hogy megel?zte az 5. helyen befutott Deák Pétert. Kis Tibor öt helyet javítva a hetedik lett, következ? honfitársként pedig Ficel Róbert, kilencedik leintettként. Az eddig remekül szerepl? Bencsik Dániel kört kapva 14., Nyilas László pedig csak az utolsó el?tti, 18. helyen gurult be. Lacinak egyébként technikai problémái akadtak a verseny második felében, hiszen az elején még ? futotta a futam ötödik legjobb köridejét.

Prestige kategória

A prestige-ben ezennel a szokásosnál is kevesebben indultak, összesen nyolc versenyz? kezdte meg a reggeli id?mér? edzést. Köztük három magyar, ifj. Kökényesi György, Kecskeméti Márk és Zóka Attila képviselte hazánkat. KisKökény a második id?t motorozta, Márk kicsivel több mint egy tizeddel lemaradva a harmadik lett, negyediknek pedig további nyolc tizedet kapva Zóka hozta be gépét.

Az els? verseny rögtön nagy izgalmakat hozott. Sajnos már az elején kiderült, hogy az id?mér?n legrosszabbul szerepl? Tomás Tranicek kibérelte az els? helyet és a másodiknak el?tt 12 másodperccel befutva magabiztosan nyert, viszont a 2., 3., 4. helyen komoly verseny alakult ki. A triót végig Jiri Bocek vezette, de nem pihenhetett, hiszen még a 19. kör legvégéig is úgy t?nt, hogy a mögötte meccsel? Kiskökény-Kecskeméti Márk duó akármikor beéri ?t. A párharcból végül Márk jött ki gy?ztesen, gyönyör?en motorozva a vizes aszfalton.

A második, száraz versenyt ugyanúgy Tranicek nyerte, de csupán két másodperccel volt lemaradva t?le Kökényesi Görgy. A magyarok közül ? és el?z? futambéli nagy ellenfele, Kecskeméti Márk szívta fel magát a legjobban, viszont Márknak sajnos a hatodik körben fékproblémák miatt ki kellett állnia a versenyb?l. A harmadik magyar, Zóka Attila a hatodik helyen zárt.