10°C°/24°

Macau GP 2016: teljes BMW uralom

Szerző: triple
2016-11-21 00:00:00
Peter Hickman duplázott és idén is megnyerte a világ egyik leghíresebb utcai versenyét

Macau-n ismét megtartooták az egyik legörültebb utcai versenyt a világon. Kevés olyan hely van ahol egy városban a versenyzők 300 km/h feletti sebbeséggel köröznek és előznek. Ráadásúl az idei év rendkívül kiélezett volt mert a német gyártó motorjával induló Bathams SMT Racing két versenyzője és a szintén BMW-vel versenyző Riders Motorkerékpár BMW csapat versenyzője közötti különbség csupán  655 milliszekundum volt.

Macau GP 2017 Peter Hickman winner

A BMW S1000RR hegemónia volt annyira erős volt a versenyben, hogy az versenyzők fele döntött a modell mellett. A versenyt megnyerő fiatal Peter Hickman megint maga mőgé tudta utasítani a pálya igazi ismerőjét és koronázatlan királyát Michael Rutter-t. Ezzel megtudta védeni tavalyi címét és másodszor is Ő lett Macau legjobbja.

A BMW alakulat azt a Honda csapatot tudta megverni ahol nem kissebb nevek ültek a Honda CBR1000RR SP-n mint Conor Cummins (4.hely )és John McGuinness (7. hely ). Aki kicsit is követi az utcai versenyek eredményeit az a TT-ről ismerheti a két csúcskategóriás versenyzőt.

Sajnos az idei videó még nem készült el de addig is nézzétek meg a győztes tavalyi onbord felvételét. Érdemes mert időnként lélegzetelállító a tempó.