C°/

Rossi újabb rekordhoz érkezett

Szerző: aem
2014-09-24 00:00:00
Valentino Rossi újabb rekordot állított be: övé a leghosszabb győztes gyorsasági motorversenyzői karrier.

A legutóbbi, Misano GP-n szerzett futamgyőzelme pontosan 18 évvel és 27 nappal követte élete első futamgyőzelmét 1996-ban a 125 cm³-es kategóriában, Brnóban.

Rossi Misano 2014

Misano 2014, Rossi és Marquez megelőzik a legjobban rajtoló Lorenzót

A korábbi rekorder Loris Capirossi, az ő győztes szériája 17 év és 49 nap volt.

Valentino Rossi a valaha élt legsikeresebb királykategóriás versenyző a MotoGP-ben, az 500-as és a MotoGP géposztályokban összesen 81 alkalommal állt a dobogó legfelső fokán. Teljes grand prix karrierje során 107 győzelemmel büszkélkedhet, aminél Giacomo Agostini gyűjtött többet, 122-t.

A leghosszabb királykategóriás győztes karrier rekordja is a Doktor nevéhez fűződik 14 évvel és 67 nappal.