23°C°/33°

Leon Camier hétvégén az IDM Superbike-ban áll rajthoz

Szerző: aem
2014-09-20 12:00:00
A BMW közreműködésének köszönhetően a brit MotoGP pilóta a hétvégén rajthoz áll a Hockenheimringen a Német Superbike Bajnokság idei utolsó fordulóján.

Leon Camier az elmúlt néhány futamon a MotoGP-ben a Drive M7 Aspar Team beugrójaként a kézműtétéből lábadozó Nicky Haydent helyettesíti. A brit versenyző a misanói futamot követően egyenesen Németországba repült, ahol a BMW közbenjárására rajthoz áll az IDM Superbike bajnokság idei utolsó, hockenheimringi futamán.

Camier izgatott volt az előkészületek alatt, hiszen még sosem ült BMW HP4-esen, egy métert sem ment a Hockenheimringen, és a Dunlop gumikkal sem volt sok tapasztalata. Mégis lenyűgözte a csapatok elhivatottsága és a gyártók együttműködése.

„Igyekszem a legtöbbet kihozni a BMW-ből és a gumikból. A HP4 a negyedik motor, amin ülök idén. Ez jó lehetőség, hogy új motorral ismerkedjek meg, és hogy támogassam a BMW munkáját.”

Leon Camier BMW HP4 IDM Superbike 2014 Hockenheimring

„A BMW HP4 az elektronikával nagyon más” - mondta Camier az első körök után diplomatikusan. „Először bele kell rázódnom.”

Bőven éri kritika a motort az utóbbi hónapokban, lévén elmaradnak a várt eredmények.

„Lehet, hogy a BMW HP4 még nem áll készen, de nem győzni jöttem ide. Ahhoz, hogy eredményeket érj el, először is jól kell ismerned a motort.”

Leon Camier és a Wilbers BMW a második szabadedzésen a nyolcadik legjobb volt 1:29.385-ös idővel. A leggyorsabb Markus Reiterberger és a BMW S1000RR voltak 1:27.278-del.

Fotó: facebook.com/wilbers.products