STK-ban már nyer? a BMW RR-je

Kiváló eredménnyel mutatkozott be a BMW Motorrad Italy csapat a Superstock 1000 FIM Kupán, az S 1000 RR-rel induló Ayrton Badovini nyerte a Portimaóban rendezett els? futamot.

Az izgalmakban b?velked? verseny Badovini és legnagyobb riválisa, a francia Maxime Berger (Honda) küzdelmét hozta. Az els? körökben az olasz BMW-s, majd a harmadik kört?l francia vetélytársa vezette a versenyt. Ezután még többször váltották egymást az élen, végül Badovini egy biztonságosnak csak enyhe túlzással nevezhet? 2,7 másodperces el?nnyel ért célba a hondás Berger el?tt.

Badovini (#86 BMW) és Berger(#21 Honda) csatáját hozta az els? STK futam.

Badovini boldogan nyilatkozott a verseny után: „Nagyon kemény futam volt, Berger rengeteget fejl?dött a tesztid?szak óta. Minden tapasztalatomat latba kellett vetnem, hogy végül nyerjek. A motorom meggy?z? teljesítményt nyújtott, ám biztos vagyok benne, hogy a finomhangolások még többet tudnak majd kihozni bel?le a következ? futamokon” – mondta a 25 ponttal a bajnokság élén álló olasz.

A Superbike Világbajnokságon Corser és Xaus által hajtott WSBK-specifikus S 1000 RR-ekkel ellentétben a Superbike kiegészít? versenysorozatában, a Superstock 1000 FIM Kupán szerepl? BMW-k, – ahogy a konkurensek motorjai is ebben a kategóriában – majdnem szériaállapotú motorok, Badovini gy?zelme és csapattársa, Barrier negyedik helyezése ennél fogva ismét egy kiváló példa a BMW új sportmotorjának versenyképességére.

A WSBK és az STK1000 Kupa következ? állomása április 9-11. között a Spanyol Nagydíj lesz, Valenciában.