Stuart Easton nyeri Macaut

A Paul Bird Motorsport Team versenyz?je, a 27 éves Stuart Easton zsebelte be a világ egyik legveszélyesebb versenyeként számon tartott Macau GP gy?ztes serlegét szombaton. A pole-ból egy korábbi macau-nyertes, Michael Rutter indult a Paris AXA Ducatin, de a zseniális formában lév? Easton ellen nem tehetett semmit.

A versenyt a hatodik körben Chris Peris esése miatt piros zászlóval félbeszakították, de még így sem tört meg a skót lendülete, aki az új rajt után is azonnal az élre állította Kawasakiját, mögötte a pole-ember Rutter Ducatijával.

Stuart Easton

Michael Rutter

Stuart Easton (#1 Kawasaki) és Michael Rutter (#6 Ducati)

A hajrát végül Easton nyerte új, 2:23,616-es körrekordot állítva be, Rutter 11 másodperccel lemaradva másodikként ért célba, a Hétvége Pechvogelje Díj pedig Simon Andrews-é, aki az utolsó körben technikai hiba miatt volt kénytelenátadni az utolsó dobogós helyezést Jeremy Toye-nak a Lee’s Cycles Racing BMW-n.

„Demoralizáló volt, amikor minden igyekezetem ellenére a verseny felénél utolért Rutter” – nyilatkozta Easton gy?zelme után – „nem gondoltam volna, hogy meg fogom tudni verni azok után, hogy képes volt felzárkózni. De egy pillanatra sem adtam fel, és a futam végére sikerült újra egy egészséges el?nyt kiharcolnom.”

Macau GP 2010

A második helyezett szemszögéb?l azonban már mindjárt máshogy fest a helyzet: „Féltávnál sikerült behoznom Eastont” – mesélte Rutter – „de az egyik körben mintát vettem vállal a pályát szegélyez? szalagkorlátból, mondtam is magamnak, hogy oké, ilyet többet nem csinálunk, így muszáj voltam megelégednem a második hellyel.”