Supercross Ostrava

A Csehország észak-keleti részén elhelyezked? Ostravában most rendeztek elöször supercross versenyt. A közelmúltban épült hétezer fér?helyes Cez Aréna méltó színhelye volt a rendezvénynek. Mindkét nap telt ház, és nagyon jó szurkolói hangulat jelemezte az eseményt, a szünetekben ugró-show, mazsorett bemutató volt látható.

A számos külföldi versenyz? mellett Déczi Balázs is kapott meghívást az eseményre. Mivel csak 125 ccm kategóriában rendeztek futamokat, ezért csak egy használt kölcsön motorral tudtunk résztvenni a versenyen.

A kvalifikációs edzéseken sikerült a 9. id?t megszereznie ami biztató volt számunkra, ennek alapján a dönt?be kalkuláltuk magunkat. Az el?futamok eredményei két 4. hely volt, igy kiváló rajthelyet válaszhatunk a középdönt?be. Sajnos a döntöbe már nem sikerült a szereplésünk, a kölcsönkért motornak hajtókar problémái adódtak, igy csak a pálya szélér?l sikerült nézni a finálé izgalmas eseményeit.

A rendez?kkel történt beszélgetésb?l kiderült, hogy a 2007. évben egy teljes csehországi sorozattal kivánnak el?jönni, az alábbi helyiszínekkel: Prága – Ostrava – Brno. Erre szívesen látnák a magyar versenyz?ket.