SX Anaheim: Stewart megállíthatatlan

Short elemében van

A kicsik sem vallottak szégyent ezen az estén. Az el?futamok alatt taktikusan altattak a Lites széria men?i. Short esélyeshez méltóan lépett át a mez?nyön az els? Heat Race-ben. Shortot (Honda) Nate Ramsey (KTM), Brett Metcalfe (Yamaha) és Danny Smith (Honda) követte egyenes ágon a fináléba.

A második el?futam a tavalyi keleti bajnok Grant Langston (Kawsaki) gy?zelmét hozta, miután sikeresen legy?rte tavalyi csapattársát Paul Carpenter, aki ebben az évben Hondával próbál szerencsét. De Mike Alessi (KTM) és Billy Laninovich (Honda) is kivívta a f?eseményen való indulás jogát.

A dönt?ben aztán itt is borulni látszott a papírforma. A rajtgép lecsapódására a 2005-ös Arénakrossz bajnok Darcy Lange (Kawasaki) reagált a legjobban, bezsebelve egy kis fizetés kiegészítést magának. ?t két els? versenyes Ryan Villopoto (Kawasaki) és Andrew McFairlane (Yamaha) követett, de az izgalmas dolgok az élmez?ny mögött történtek. Grant Langston már az els? mosódeszkás részen f?be harapott és utolsóként kezdhette a felzárkózást. Az élen Ryan Villopoto virított, akit Laninovich követetett, miután ? is legy?rte Lange-et. Short rossz rajtja után a harmadik helyre zárkózott fel dupla kipufogójú Hondáján. Az aranyszárnyas márka veteránja nyolc körrel a vége el?tt jött fel a második helyre, majd két körrel kés?bb oktatta fiatal kollégáját (Villopoto még csak 16 éves) a szuperkrossz mesterségre.

A fiatal kawasakis az el?zés után már csak a biztos célba érkezést tartotta szem el?tt. A harmadik helyen Laninovich szintén biztonságban volt, hiszen Langston tisztes távolságból követte. A hátralév? körökben nem történt változás az élen; Short könnyedén hozta a gy?zelmet, Villopoto els? versenyén második lett, Laninovich Toronto és Vancouver után ismét harmadikként zárt , Langston pedig óriásit motorozva negyedik lett bukása után is. Gyengén szerepelt a KTM-es legénység: Ramsey a 12., Alessi a 9. helyen futott célba. Még szoknia kell az amerikai légkört a vb porondjáról érkez? Andrew McFairlane-nek is. Az ausztrál krosszos a 11. lett els? szuperkrossz versenyén.