Talmácsi Gábor – a kezdetekt?l 2005-ig

GYORSASÁGI MOTOROS VILÁGBAJNOKSÁG – 2005.

JEREZ – 5. hely

Talmácsi Gábor nagyon jól kezdte a 2005-ös szezont. Már ez els? futamon az el?kel? 6. helyr?l indulva a 23 körös versenyt az 5. helyen zárta, mellyel sok-sok értékes világbajnoki pontot gy?jtött.

ESTORIL – szerencsétlen bukás

A második futamon a pilóta ismét 6. helyet szerezte meg a hivatalos kvalifikációk során. A rajtot követ?en fantasztikus motorozással a csapattársát is maga mögé utasította és vezette az egész mez?nyt, míg egy vízfolt és egy kicsivel több gáz megpecsételte Talma sorsát az egyik kanyarban.

Szerencsére a bukás komolyabb sérülést nem okozott, de sajnos a verseny a magyar fiú számára akkor és ott befejez?dött.

KÍNA – dobogó

Talma neve az els? kétnapi teljesítménye alapján állandóan az éllovasok között szerepelt. S?t a második szabadedzésen fölényesen verte a mez?nyt, majd az el?kel? 3. helyet szerezte meg a rajtrácson. A rajtot hatalmas felh?szakadás el?zte meg, emiatt fél órás késéssel engedték el a mez?nyt.

Gábor a vizes pályán nagyon okos versenyzéssel – a Moto GP-ben töltött pályafutása alatt életében el?ször – felállhatott a dobogóra, ami a magyar motorsport számára is igazi kuriózum, hiszen több mint három évtizede nem volt rá példa.

MUGELLO – futamgy?zelem!

Talmácsi Gábor az idei szezon 5. futam megszerezte élete els? futamgy?zelmét, melyet mindenki régóta várt. Korábban ekkora magyar siker 32 évvel ezel?tt született, amikor Drapál János állhatott fel a dobogó középs? fokára.

Igazán megható volt látni Talmát a dobogó legfels? fokán, a magasban a magyar zászlót és hallani annyi év után a Magyar Himnuszt. Ezt a pillanatot nagyon sokan megkönnyezték. Akkor és ott minden magyar büszke volt a mindig mosolygó fiúra. Az interjú után Talma magyarul is köszöntötte az Eurosport néz?it, majd számos interjút adott.

ASSEN – ismét futamgy?zelem!

Talma a Moto GP szentélyében is gy?zni tudott! Fantasztikus versenyzést láthattunk t?le és mindegyik tv csatorna, amelyik él?ben közvetítette a futamot Talmácsi Gábor nevét?l, teljesítményét?l volt hangos. Talma ezzel az eredményével a világbajnokság összetett pontversenyében is átvetette a vezetést.’

BROrganisation.hu nyomán. Képek: O. Bergamaschi (KTM); Malaguti Racing