Támogatóra lelt Roberts csapata

A tavalyi jónak mondható szereplés után a világbajnok Kenny Roberts által dirigált KR csapat konkrétan azt kockáztatta, hogy nem áll föl a 2007-es bajnokság rajtrácsára – nem ez az alakulat lett volna az els?, amely szponzor- és pénzhiány miatt ugrik ki a MotoGP-b?l. A megannyi rossz ómen ellenére most úgy t?nik, felragyog a nap. A jerezi IRTA tesztelésen a vörös-kék idomzatú, Honda-blokkal szerelt KR212V új támogató nevét viselte magát. Ez a cég elegend? forrást biztosíthat az idei szezon végigversenyzéséhez a csapatnak.

A szóban forgó vállalat a Motorpoint: az egyik legnagyobb, autóértékesítésben érdekelt márka az Egyesült Királyságban. A küszöbön álló szezon el?tt a KR együttes vezet?i a megállapodás részleteinek végleges formába öntésén munkálkodnak. Aki követi és szereti a motorsportot, biztosan hiányolta volna a futamokról a saját fejlesztés? vázzal futó KR motort és az 500 köbcentis királykategória 2000-es bajnokát, a fiatalabb Kenny-t. Az amerikai versenyz? tavaly két alkalommal állhatott dobogóra, összesítésben a hatodik helyen végzett.