Tóth Imre Spanyolországban

Jerez GP – Futam

Ma sajnos hatalmas, 26, olykor 32 km/h er?sség? szél fogadta a versenyz?ket. A warm-upon nagyon hideg volt, Tóth Imi és Vincent Braillard is csak bejáratta a motort és kijöttek. Ezért a helyezésük nem volt mérvadó. A versenyen Imi a 19. helyr?l indult, a rajtja nem sikerült, így lecsúszott a 21.helyre. Ott egy négyes bollyal ment jó pár körön át, így felvette az ? ritmusukat. Nem tudott nagyon el?zni és ritmust váltani sem, egyrészt a hatalmas szél miatt, másrészt pedig, mert nem akármilyen motorokon ültek akik el?tte mentek (például Simoncelli csapattársa), és ha kanyarban le is iskolázta Imi az újoncokat, a pálya két egyenesében rendre visszael?zték és elnyúltak t?le. A motort egy kicsit gyengének érezte Imi, azt mondta, talán ha a karburálást máshogy állítják be, dinamikusabban tudott volna feljönni. Így a végén kockáztatott, mikor már mindenki csúszkált az elfogyott gumik miatt: beleer?sített és megel?zte a bolyt, így végül 16. lett. Nem sok kellett a pontszerzéshez, csupán egy helyezéssel maradt le, de így is elégedett, jól kezd?dik az év. Már készül Estorilra csak még küszködik a torokfájásával, de ma már újrakezdte az antibiotikum-kúrát.

Vincent Braillard szerencsétlenül kezdte élete els? VB-futamát. Egy jó rajt után a 3. körben Rodrigez kilökte és elesett. Sikerült azonban visszatérnie a versenybe és plexi nélkül folytatta a futamot. Csak egy kört kapott és teljes er?bedobással végigküzdötte a futamot, nagyon büszke rá az egész csapat. Szegénynek nem elég, hogy sajogtak a tagjai, a szél nagyon rángatta a fejét, mivel nem volt plexije. Jó volt a motorja, a verseny alatt mért top speed listán a 7., míg Imi a 31.